В Ужгороді презентували книгу про нацспільноти та корінні народи України

Книгу “Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України” презентували в Ужгороді. 10 січня у народному музеї народної архітектури та побуту розповіли про видання засновник медіа “Ukraїner” Богдан Логвиненко та редакторка видання Євгенія Сапожникова. Про це пише Суспільне Закарпаття.

Матеріал для книги збирали понад 5 років, працювали близько 600 волонтерів,— повідомив на презентації Богдан Логвиненко. За його словами, у книзі — історії про 32 нацспільноти України, зокрема чехів, австрійців, гагаузів, ромів, приазовських греків, євреїв, кубинців, нігерійців, а також корінних народів — українців, кримських татар, кримчаків та караїмів.

“Нам важливо було дотримати баланс мультикультурності всієї України. Звісно, ми не могли зробити матеріал про кожну національну спільноту в усіх областях, але намагались охопити максимальну їх кількість”, – розповів Богдан Логвиненко. Він додав, що Закарпаттю в книзі приділили багато уваги, оскільки з 32 досліджених спільнот дев’ять із них проживають саме в цьому регіоні.

“Будь-які історії, які ми знімаємо тут, мають успіх. І у закарпатців є великий інтерес до своєї історії та історій про себе. Можливо це пов’язане з тим, що Закарпаття найкоротший час було у складі країни, в якій стирали самоідентифікацію”.

“На зустрічах з представниками нацспільнот ми запитували, як вони себе ідентифікують та як асоціюють з Україною. Здебільшого вони себе називали австрійцями чи німцями в Україні”, — розповіла Євгенія Сапожникова. За її словами, багато молодих людей, які виросли в Україні, добре знають українську мову: “Вони вже називають себе українськими азербайджанцями чи албанцями, наприклад”.

Відправ другу:
Залишіть коментар