В ході пресконференції на тему «Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам’ятки архітектури національного значення – Невицького замку» було зазначено, що сама філософія проекту – це розвиток туристичного потенціалу регіону за рахунок відновлення і повноцінного функціонування історичної пам’ятки.
Адже реставрація замку дасть можливість розширити цілий спектр туристичних послуг по типу функціонування кластеру. В першу чергу – це створення нових робочих місць для місцевого населення в сферах логістики, розміщення, харчування та організації дозвілля туристів, а також вироблення і реалізація сувенірної продукції та товарів місцевих промислів (гриби, ягоди, трави, сири, мед та вино).
Як зазначив експерт по розвитку державного – приватного партнерства розповів Володимир Химинець, в ході проведеної роботи було досягнуто домовленостей з власниками та керівництвом рекреаійно-розважального комплексу «Верховина» про підключення до їхніх комунікаційних мереж (а це – електрика, вода та Інтернет) для проведення запланованих реставраційних робіт на Невицькому замку. «Це і є яскравий приклад, впровадження приватного – державного партнерства на цьому об’єкті, коли приватний бізнес усвідомлюючи значимість та перспективи запланованих робіт долучається наявними ресурсами для спільного результату в майбутньому».
Коли є взаєморозуміння і підтримка приватного сектору , можливо реалізовувати спільно цікаві проекти , які будуть корисні для обох сторін. Зокрема, в даному випадку відреставрований замок призведе до збільшення потоку туристів, що піде на користь місцевим підприємцям, і допоможе розвивати туристичний сектор Ужгородського району. А це. в свою чергу, спонукатиме місцеве населення до покращення рівня наданих туристичних послуг.
Директор КП «УРАР» Рената Приходько, повідомила , що дозвільні документи від Міністерства культури вже погоджені. Це означає, що попереду експертиза і оголошення тендеру. Управління культури Закарпатської обласної адміністрації доклало значних зусиль , для того щоб у найближчі строки дозвільні документи були отримані. Цього тижня ми підписуємо договір , про делегування повноважень і продовжуємо активну роботу над реалізацією «м’якої частини» проекту. Варто зазначити, що проект весь час реалізовувався за рахунок спів фінансування Ужгородської районної ради.
«Ми дякуємо депутатському корпусу районної ради і голові Ужгородської районної Чорнаку Р.В , за вчасно надане спів фінансування, яке дозволяло не зупиняти проектну діяльність» зазначила директор КП.