В Ужгороді провели акцію до Дня боротьби зі СНІДом (ВІДЕО)

Інформаційну акцію провели 1 грудня в Ужгороді до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Її організували на площі Театральній. За словами директорки обласного центру громадського здоров’я Вікторії Білак-Лук’янчук, на обліку в Закарпатській області є 810 людей із вірусом імунодефіциту. 297 із них мають СНІД, пише Суспільне Закарпаття.

Сім років тому Андрій Федорів дізнався про те, що має вірус імунодефіциту. Зараз чоловік проходить терапію.

“На даний час я приймаю АРТ (антиретровірусну) терапію. У мене вірусне навантаження – нульове, — розповів чоловік. — Я повністю безпечний для свого сексуального партнера, я не можу його заразити. Коли в мене виявили ВІЛ-інфекцію, в мене було 36 імунних клітинок. Це була практично стадія СНІДу. Я почав пити АРТ терапію – клітинки почали рости. ВІЛ-інфекція була підконтрольна”.

Голова “Благодійного товариства мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Андрій Дем’яненко каже: тест на ВІЛ можна зробити самостійно – такі тести продають в аптеках — або ж звернутися до сімейного лікаря.

“15 хвилин – і людина знає свій результат. Якщо результат буде позитивним, то сімейний лікар перенаправить до спеціалізованої клініки, де можна вже буде пройти діагностичне обстеження і стати на облік і почати лікування, — розповів Андрій Дем’яненко. — Здебільшого люди, які звертаються за допомогою, вже мають стадію СНІДу. І тоді вже лікувати треба не просто ВІЛ-інфекцію, контролювати цю хворобу, а вже лікувати опортуністичні хвороби. Це хвороби, які виникають на фоні СНІДу. Це дуже тяжко, і не всі люди готові на таке лікування. Іноді це майже вже неможливо. Тому краще це зробити вже сьогодні”.

В акції, яку провели до Дня боротьби із ВІЛ/СНІДом, долучилися учні ужгородського комерційного училища. Вони роздавали листівки, де вказано зокрема про способи передачі вірусу: статевим шляхом, через кров та від матері до дитини. Також перехожим роздавали квіти. Заступниця директора училища Марина Скиба каже: долучаються учні до цієї акції щороку.

“Якщо ми будемо проводити інформаційну роботу серед учнівської молоді, серед населення, яке проживає в нашому місті, то ми будемо більш впевнені, що люди будуть знати, що це за хвороба, яке місце вона на сьогодні не тільки в Україні, а і в світі. І, найголовніше, ми робимо акцент на тому, що ми завжди маємо бути солідарними із ВІЛ-інфікованими людьми”, — розповіла директорка.

Мета акції – розповісти людям про поширення хвороби і попередити його, а також сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей, каже співорганізатор Іван Фленько.

“Це є значною проблемою, коли людина, знаючи про такий свій статус, не може відкритися, — сказав він. — Є певна така стигматизація, від людей дистанціюються, втрачають друзів. Таким чином вони не відчувають себе комфортно у суспільстві. Хоча, коли людина поінформована про те, які є шляхи передачі, знає, як запобігти цьому, то тоді розуміє, що у побуті вірус імунодефіциту не передається”.

“Важливо, звісно, толерантно ставитись до людей, у яких є якісь порушення, зокрема і до ВІЛ-інфікованих, — сказала ужгородка Діана Петрунь. — Будь-яка людина має право на спілкування, має право жити, працювати, любити. Всі ж люди рівні».

Наприкінці акції відбувся молебень. Лампадками біля сцени учасники виклали символ боротьби зі СНІДом — червону стрічку.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар