В Ужгороді відбулася міжнародна конференція «Від Голокосту кулями до Аушвіцу»

«Від Голокосту кулями до Аушвіцу»: в Ужгороді відбулася конференція за участі міжнародних науковців.
 
На думку спеціалістів, важливо не забувати про геноцид євреїв, в цій трагедії і загинули мільйони людей.

Михайло Валенштейн показує книгу про Голокост. Його сім’ю ця трагедія торкнулася безпосередньо. З концтабору, який ще називали «Фабрикою смерті» на рідне Закарпаття змогла повернутися тільки мати п. Михайла. Тут і зустріла свого чоловіка, котрий також пройшов Аушвіц. Голокост для чоловіка – це рана, яка досі не заживає. Забути, каже, не можна.

За словами Олександра Бокотея, Голокост угорських євреїв розпочався саме із Закарпаття. Звідси депортували більше 900-а тисяч осіб. 600 тисяч – загинули. Тоді й життя у краї мов завмерло.

Історію цієї трагедії досліджують і досі. На конференції «Від Голокосту кулями до Аушвіцу» зібралися дослідники зі США, Угорщини, Франції, щоб поділитися своїми напрацюваннями. Доктор Айзен каже, що трагедія Голокосту не є суто євреїв, а й України, Австрії, Румунії, Польщі – країн, яких торкнулася ця біда.

Упродовж геноциду загинули більше 6-ти млн євреїв Європи. З них 1,1 млн – це діти. Вони помирали у страшних муках. Одні – задихалися у фурах, а ті, що вижили – загинули у газових камерах. Деяких піддавали дослідам, щоб довести теорію хвороб. Такі ж тортури чекали й дорослих. Відомо, що близько 2-а мільйони загинули внаслідок масових розстрілів. У Києві навесні 1941 у Бабиному Яру розстріляли більше 33-х тисяч осіб.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар