22 локації, 20 учасників, 17 членів команди, 4 години і 100% важливої інформації про історію та архітектуру міста — такими цифрами можна описати першу театралізовану квест-екскурсію “Таємниці старовинного Ужгорода”. Проект з такою назвою реалізовують активісти ГО “Щасливі діти”.
Стартував квест із площі Петефі, а завершився на подвір’ї Ужгородського замку. Дорогою на учасників чекали цікаві пригоди, зустрічі із важливими особистостями минулого, різноманітні завдання.
«Ми працюємо з дітьми, а тому ідеї наших проектів часто продиктовані саме ними. Цього разу ми вирішили показати, що історія може бути мегацікавою і запропонували дітям справжню квест-пригоду. Вони розгадували таємниці старовинного Ужгорода, знайомилися з його культурою і архітектурою, розвінчували міфи, зустрічали постатей з минулого, опитували перехожих, організовували флеш-моби», — розповідає авторка ідеї, керівниця проекту Людмила Сюзева.
Такий формат дуже виправданий, вважає екскурсовод Владислав Товтин, адже дозволяє дітям не пасивно сприймати інформацію, а брати безпосередню участь у пригоді.
“Учасники не просто слухають матеріал, як це буває під час класичних екскурсій, а добувають його. Таким чином запам’ятовують більше інформації. Таке занурення стимулює дізнаватися про історію та архітектуру Ужгорода і потім шукати інформацію самим”, — прокоментував він.
В команді проекту багато активних людей. Зокрема, авторка серії публікацій та двох книг “Втрачений Ужгород”, заслужена журналістка України Тетяна Літераті, екскурсовод Владислав Товтин, заслужена актриса України Наталія Орєшнікова, журналістки та співзасновниці громадської організації “Щасливі діти” Людмила Сюзева та Ольга Павлова. Допомагають в реалізації волонтери.
“Я втомилася, але щаслива. Вночі спала погано. Прокидалася разів зо п’ять і думала: “Волонтери! А якщо не прийдуть? А якщо спізняться?”. Але все вдалося якнайкраще. Ми вдячні кожному, хто долучився до команди, адже роботи було багато. Без перебільшення можу сказати: ми зробили круту штуку. Якось повелося, що за цікавим люди їздять до Львова, Києва, але насправді й у нас класна історія, цікава архітектура. А подана у такий спосіб інформація стає набагато доступнішою”, — поділилася враженнями кураторка волонтерів Тетяна Симкович.
Ідею реалізувати на території Ужгорода такий проект підтримав “Український культурний фонд”. Спершу було передбачено охопити 280 дітей віком від 10 до 16 років. Однак, після анонсування квест-екскурсій до представників громадської організації “Щасливі діти” почали надходити пропозиції долучитися. Таким чином, з’явилася додаткова можливість залучити до участі ще 40 дітей.
“Після досягнення 10-річчя компанії, ми визначили соціальну сферу однією із найпріоритетніших. Розвиток регіону, робота з дітьми, освітні проекти — те, що вартує підтримки у першу чергу. Коли ми побачили, що всі складові втілились в одному квест-проекті, вирішили долучитися. І дуже радіємо, що завдяки партнерству ще більша кількість дітей зможе поринути в історію рідного міста”, — прокоментував генеральний директор компанії Нобілекс Андрій Півень.
Театралізовані квест-екскурсії триватимуть з червня включно по вересень. Для дітей участь є безкоштовною. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/jM4scRkE5aL5uvyZ9 .
Станом на сьогодні до участі зареєстровано 209 дітей. Групи формуються відповідно до вікових особливостей. З кожним учасником зв’яжеться координатор і повідомить дату участі та деталі.
Прес-служба ГО “Щасливі діти”
фото: Катерина Ірха