Ігри, подарунки та солодощі — так 20 червня відзначили Всесвітній день біженців в Ужгороді. Організували захід для дітей вимушених переселенців, котрі зараз живуть в обласному центрі Закарпаття. Про це Суспільному розповіла польова радниця Агентства ООН у справах біженців в Україні Віра Шелест.
За її словами, такі заходи проводять щороку. Цього разу його організували спільно з громадськими організаціями та Офісом Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю.
Ігри для дітей проводили волонтери громадської організації “Неємія”. Разом вони танцювали, гралися та надували бульбашки. Робив це і 11-річний Микита з Луганської області. “Сьогодні робили розминку, повторювали рухи та грали в гру “Холодне серце” — там треба танцювати і потім різко завмерти. Подобається мені дуже. Це розважає”, — каже хлопчик.
Волонтери громадської організації “Неємія” провели з дітьми різні ігри спеціально до Всесвітнього дня біженців, який відзначають щороку 20 червня, — розповіла директорка організації Тетяна Мачабелі. “Це не святкування, це для того, аби ми могли звернути увагу всієї спільноти на те, що люди, котрі переміщаються через військові чи інші негаразди, що вони є прийнятими громадами. У нас це не біженці — це переселенці, люди, котрі втікають від загрози війни, але сьогоднішній слоган такий: “Хто завгодно, коли завгодно, де завгодно має право на захисток”. Саме наші люди в Україні мають право на захисток”, — каже директорка.
Захід провели у студмістечку, де живуть 350 вимушених переселенців, серед яких 150 — діти, каже польова радниця Агентства ООН у справах біженців Віра Шелест. “Агентство ООН у справах біженців має основний мандат на допомогу біженцям, шукачам захисту. В Україні, в нашому контексті — це внутрішньо переміщені особи. Ми з партнерами вирішили, що діти завжди говорять мовою миру, через них можна передати найважливіші меседжі батькам та широкому колу. Також ми хотіли дати трохи щастя дітям. Особливо тим, хто переніс втрату своїх домівок”, — розповіла радниця.
Тетяна Баранцова Урядова Уповноважена з прав осіб з інвалідністю каже: “Агенція ООН у справах біженців повністю підтримала й організовує цей захід. Громадські організації закупили класні ігри для дітей. Наше завдання, щоб діти могли радіти. Тому, що я бачу, що діти-переселенці не мають іграшок, у них немає свого простору, який вони загубили. Тому для нас дуже важливо, аби діти мали свій час і можливість гратися, і розвиватися далі.
Волонтери з дітьми гралися близько години, далі малечі дали подарунки й пригостили солодощами.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»