В Ужгороді знизилась вартість орендованого житла: коронавірус вніс корективи


В Ужгороді вартість орендованого житла знизилася.

До того ж, із міста виїхало чимало студентів, а отже і вільних квартир побільшало. Однак чи зміниться ситуація з вересня – досі незрозуміло. Про актуальну ситуацію на ринку розповідає розповів керівник агенції нерухомості Павло Дацьо, пише Uzhgorod.net.

– Зараз у середньому ціни на оренду коливаються у межах від 4 000 до 10 000 гривень. Але потрібно враховувати основні фактори, які впливають на формування ціни: розташування, тип будинку (тобто новобудова або вторинний ринок) та стан квартири. Саме тому нема чіткої цінової градації на 1, 2, 3-кімнатні квартири – ціна адаптується до реальної ситуації на ринку нерухомості. Часто буває, що 3-кімнатна квартира може коштувати дешевше або на рівні з 2-кімнатною.

За період карантину вартість оренди знизилась на 15-20%. Але тепер ситуація більш-менш стабілізувалась і нема серйозних коливань у ціні. Ужгородці переважно шукають невеликі житлові площі, розповідає чоловік. Район проживання обирають без особливої вибагливості.

– Частіше шукають одно- або двокімнатні квартири. На трикімнатні менший попит, адже це і більша ціна, і дорожчі комунальні послуги. Хоча, якщо говоримо про студентів, то такий варіант зручний саме для них – орендують на трьох і у кожного є своя кімната. Останнім часом є навіть запити на оренду будиночків та котеджів із власним подвір’ям.

Так щоб люди чітко вказували район, де вони шукають житло, зустрічається досить рідко. Знову ж таки повертаємося до важливих факторів пошуку квартир: якщо є автомобіль, то не так принципове розташування, як наявність стоянки та зручного під’їзду до будинку; якщо є діти, то важливе подвір’я, садок чи школа; студентам важлива логістика дім-університет та наявність поряд автобусної зупинки.

Здебільшого люди хочуть жити близько до центру або поблизу місця роботи. Хоча є й такі, кому не принципово і вони розглядають будь-які наявні варіанти. Якщо у відсотковому співвідношенні, то 65% клієнтів цікавлять новобудови, а 35% шукають оренду в старіших будинках.

– Ціни на первинний ринок стали доступніші. Подекуди різниця між первинним та вторинним ринками не така суттєва, тому збільшилась і кількість охочих орендувати житло в новобудовах. Охочих переїхати за місто в орендований будинок більше не стало. Та й запитів такого типу надходить не так вже й багато.

Якою ж буде ситуація з цінами на оренду житла надалі, покаже час.

Відправ другу:
Залишіть коментар