В Закарпатському скансені відсвяткували Івана Купала

“Ой, на Івана, на Купала” — захід з такою назвою влаштували вчора, 7 липня, в Ужгородському скансені. Там студенти місцевого інституту культури показали купальські обряди. Виступ складався з танців та ігор, які відтворюють давні традиції.

Театралізований виступ студентів Ужгородського інституту культури готували близько трьох місяців. Долучились до нього 35 студентів закладу, розказала хореографка Людмила Ярова.

За словами директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту Василя Коцана, традиція святкування Івана Купала збереглась ще із язичницьких часів.

“Традиційне вінкоплетіння було характерне для Закарпаття. Шукали квітку едельвейса у гірській місцевості Закарпаття, на Рахівщині, Міжгірщині, — пояснив Василь Коцан. — До сих пір ще на Рахівщині збереглась традиція на свято Івана Купала прикрашати вхідну частину оселі, над вхідними дверима, віночком із різнотрав’я. Ставиться хрест – символ віри у Бога, і цей віночок. Ця традиція зберігається до сих пір”.

Вкінці виступу студенти запросили до танцю всіх, хто прийшов на захід.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Шо таке “скансен” ? Щось в гуцульскій та й в гайнальській мові такого слова не знайшов 🙁 Жартую… знаю що це таке, але це взагалі то шведське слово. Яким боком воно до Закарпаття ? (шведи називаюь скансеном – посиденьки просто неба.Поспілкуйтесь з ними, а не просто запозичуйте те що не зовсім розумієте)