Валерій Лунченко підбив підсумки чергового парламентського пленарного тижня

Про перебіг чергового парламентського пленарного тижня

Передостанній пленарний парламентський тиждень цього року, переважно за витратами робочого часу, був присвячений бюджетним питанням, хоча загалом вдалося ухвалити понад двадцять важливих постанов та законів в цілому й у першому читанні.

Два прийнятих закони завершили розпочату на листопадових засіданнях роботу із внесення змін до Державного бюджету цього року, якими розподілено понад 45 мільярдів гривень додаткових надходжень на важливі напрямки, зокрема, для наших Збройних Сил, на боротьбу з епідемією коронавірусу, на допомогу громадянам внаслідок карантинних обмежень, для реалізації інфраструктурних проєктів на місцях та фінансування багатьох інших програм.
Ухвалено зміни до Податкового кодексу та низки інших законодавчих актів щодо збалансованості бюджетних надходжень. Це вже загальновідомий через активне коментування на різних медійних платформах законопроєкт № 5600, до якого було подано понад 11 тисяч поправок і пропозицій, у значній мірі з метою затягнути його розгляд.

Цей закон задля економії часу було розглянуто за спеціальною процедурою. Він сприятиме розширенню ресурсної бази для доходної частини бюджету наступного року. Тому його ухвалення дозволило в певній мірі забезпечити реалістичність та збалансованість головного фінансового документу держави – Закону про Державний бюджет України на 2022 рік, що у підсумку отримав 268 голосів «За».

Також було прийнято закон про Службу військового капеланства, який розпочали розглядати ще у минулому скликанні парламенту, та продовжено ще на рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», що необхідний для роботи Тристоронньої контактної групи з вирішення проблем на сході держави.

Постанови парламенту стосувалися присудження премій ВРУ педагогічним працівникам та молодим вченим, створенню Державної служби у справах дітей, присудженню – вперше – щорічної премії найкращим учасникам ЗНО за 2021 рік та іншим питанням.

Останній робочий день тижня, попри заплановану, окрім традиційних заходів, законотворчу роботу, пішов трохи не за програмою.

Зранку відбулася традиційна «година запитань до уряду», головною темою якої була доповідь міністра оборони про обороноздатність України у 2021 році, безпекові підсумки року та перспективи.
Також в цей день до парламенту завітала делегація Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) для відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю, були виступи представників делегації.

Ну, а замість законотворчої планової роботи, бо не вистачило часу, зала вимушено займалася розглядом численних (понад двадцять) проєктів постанов, метою яких було скасувати ухвалений напередодні закон № 5600, про який згадувалося вище.

Це вже традиційна практика, яка передбачена регламентом, але не пам’ятаю жодного випадку, щоб ці дії якось вплинули на хід подій.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар