Валерій Лунченко підбив підсумки передостаннього пленарного тижня перед канікулами

Про наслідки передостаннього пленарного тижня перед канікулами.

На пленарному тижні з 29 червня по 2 липня 2021 року проведено аж шість засідань, з яких два – позачергові за вимогою глави держави. Робота була дуже плідною. Ухвалено майже пів сотні позитивних рішень.

Першим питанням у вівторок завершено розпочатий ще на минулому пленарному тижні розгляд закону щодо питань судоустрою та статусу суддів. Набрання ним в найближчий час законної сили відновить роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Це дуже важлива подія.

Другим у цей день питанням погодилися з пропозиціями президента щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування інформації чиновниками аж до кримінальної, подолавши таким чином накладене вето на раніше ухвалений закон.

Далі запровадили міжнародні норми пролонгації атестації українських моряків замість чинного положення щодо підтвердження їхньої кваліфікації раз на п’ять років, що, на жаль, супроводжувалося значною корупцією і поборами.

Повернули проведення тендерів на більшість закупівель за бюджетні кошти, які були призупинені на період карантинних заходів. Корупційних ризиків буде набагато менше.

Ухвалили закон про корінні народи України, вперше за тридцять років незалежності нормативно врегулювавши це конституційне питання. А також скасували СЕЗ «Крим» – ухвалене парламентом помилкове рішення у попередні роки.

Прийняттям за основу розпочато розгляд резонансного, так званого антиолігархічного законопроєкту. Задеклароване бажання завершити розгляд цього питання ще до завершення цієї сесії. Однак це поки що видається нереальним, зважаючи на різне ставлення до нього у суспільстві.

Також у першому читанні розглянули законопроєкт про основи національного спротиву. Це про розбудову системи територіальної оборони та руху опору, які створять, як очікується, разом з підготовкою населення надійне підґрунтя для протидії агресії ворогів нашої держави.

Багато ухвалених документів стосувалися змін до різних кодексів держави: стосовно посилення відповідальності за різного роду порушення, зміни в оподаткуванні, бюджетній політиці, а також удосконалення чинного законодавства стосовно низки галузей економіки та організації функціонування державних інституцій тощо.

Загалом можу сказати, що два з половиною десятки законів прийнятих в цілому і два десятки законопроєктів ухвалених за основу впродовж цього пленарного тижня є результатом плідної праці багатьох народних депутатів, представників урядових структур, експертного середовища тощо. Вони безумовно потрібні для нормального функціонування нашої держави.

До завершення поточної п’ятої сесії ВРУ ІХ скликання залишилося практично три робочих тижні.

Наступний – це робота в комітетах, комісіях, фракціях і групах. З 13 по 16 липня – останній за планом пленарний тиждень, за яким – ще тиждень роботи з виборцями.

Наступна, шоста сесія цього скликання розпочнеться вже на початку вересня. Однак не виключено, що депутати зберуться до осені й на позачергові засідання, якщо, звісно, буде така нагальна потреба.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар