Перший календарний тиждень весни у парламенті за планом був пленарним. Працювали вже звично у так званому «ковідному» режимі, тобто без вечірніх засідань.
Вперше в парламентській історії країни у залі засідань запровадили запобіжник голосуванню не за себе (в народі це називають кнопкодавством) за рахунок вмонтованої додаткової сенсорної кнопки. Тепер задіяні обидві руки, і тримати кнопки потрібно до завершення відведених на голосування секунд. Інакше голос буде не зарахований взагалі.
Багато було перерв, ініційованих фракціями для проведення нарад з метою вирішення з керівництвом парламенту різних організаційних питань, а також перерв, змінених на політичні виступи.
Очікувалася можливість позачергового засідання для обговорення тарифних проблем. Однак ініціатори не зібрали поки що достатньої кількості підписів депутатів для процедурного регламентного рішення.
Майже півтора десятки постанов на цьому тижні стосувалися призначення позачергових виборів місцевих голів на кінець жовтня, а також перейменування населених пунктів. Це також повноваження депутатів, які необхідно виконувати.
Понад два десятки ухвалених рішень припадають на законопроєкти, серед яких відзначу прийняті в цілому зміни до Податкового та Митного кодексів з метою встановлення відповідних пільг суб’єктам господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями.
Пільги ці стосуються сплати ввізного мита, ПДВ, податку на прибуток і будуть встановлюватися для іноземних інвесторів з понад 20-мільйонними валютними інвестиціями.
Також в цілому проголосовано проєкти законів щодо:
– встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на тимчасово окупованих територіях, тобто встановлюється право на розгляд таких справ у Херсонській області;
– запобігання надмірного тиску на бізнес з боку органів державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, простіше – зменшення перевірок з цих питань;
– продовження термінів на безоплатне встановлення споживачам лічильників природного газу.
За основу ухвалено зміни до закону «Про місцеві державні адміністрації», важливого для завершення процесів децентралізації.
Практично це нова редакція закону, в якій враховані зміни, що відбулися в державі через укрупнення районів, створення ОТГ, необхідність перегляду повноважень районних та обласних адміністрацій тощо.
Окрім цього, за основу прийнято законопроєкти стосовно:
• розвитку інституту старост;
• забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти, простіше – гарантій отримання місця у садочку за місцемп роживання дітей і батьків;
• обчислення часу, тобто скасування сезонних переведень годинника вперед-назад;
• відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів;
• виконання в країні рішень Європейського суду з прав людини;
• врегулювання ключових питань енергетичної ефективності в країні;
• упорядкування повноважень з організації пасажирських перевезень;
• регулювання мультимодальних, тобто змішаних або комбінованих перевезень чи транспортування вантажів. Це коли передбачається перевезення як мінімум двома видами транспорту за одним наскрізним договором та ряд інших.
Загальний мій висновок за підсумками тижневої роботи лише позитивний, перелік розглянутих питань це засвідчує.
А також додам, що парламенту у середу, 3 березня, був представлений звіт про діяльність Державного бюро розслідувань, яке розпочало свою роботу наприкінці 2018 року.
Наступний тиждень працюємо в комітетах, фракціях і групах. Чергова пленарна сесія розпочнеться 16 березня, якщо не станеться якихось екстраординарних подій.
Валерій Лунченко, народний депутат України!