Валерій Лунченко про перебіг засідань ВРУ у другій декаді березня

Цей пленарний тиждень видався не таким, як попередні цієї сесії. Назвав би його незвичним.

Проведено шість засідань, з яких два – у п’ятницю, 19 березня, були позачерговими.

З початку займалися законопроєктом про зміни до двох статей Конституції, 85-ї та 106-ї, щодо порядку призначення та звільнення з посад директорів НАБУ та ДБР.

Було застосовано, як і передбачено регламентом ВРУ у таких випадках, повну процедуру розгляду. Тому присвятили цьому питанню більше години робочого часу.

Президент країни бажає узаконити серед своїх конституційних повноважень право на призначення керівників згаданих важливих антикорупційних інституцій.

Адже призначення попереднім главою держави директора НАЗК, як відомо, було визнано неконституційним і створило певну колізію, яка вже досить тривалий час не знаходить розв’язання.

Ухвалено постанову, і даний законопроєкт буде спрямовано для висновку Конституційного Суду України. Далі, зважаючи на зміст висновку, робота буде завершена, але зрозуміло, що до результату ще далеко.

Після бурхливих баталій стосовно доцільності конституційних змін зайшли у не менш бурхливий розгляд закону про внесення змін до Земельного кодексу та інших законів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин (№2194).

Це – друге читання, до якого надійшло понад 3 тисячі правок. Встигли розглянути (від вівторка до п’ятниці) менше третини. Давно такого не спостерігалося. Відчайдушно ведуть боротьбу проти запропонованих змін представники Батьківщини та ОПЗЖ.

Розгляд наступних численних правок буде продовжено вже у квітні, бо через пандемію наступне пленарне засідання заплановане аж на 13 квітня.

На позачергових засіданнях внесли зміни до календарного плану поточної сесії, а також ухвалили в цілому два закони та за основу три законопроєкти.

Закони стосуються питань захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості та відповідальності в разі ускладнень у людей від вакцинації .

За основу прийнято три документи, що стосуються проблематики прострочених валютних кредитів населення, за якими невдовзі спливає термін мораторію на повернення.

Наостанок не змогли ухвалити та відправили на доопрацювання законопроєкт щодо відміни переходу на літній час.

Тут виникають запитання – а як же буде діяти уряд в останню неділю березня? Адже у недільну ніч саме і здійснювали переведення годинників на так званий «літній» час, що зазначеним проєктом закону і бажали скасувати.

Тепер, гадаю, і вам, шановні читачі, зрозуміло, у чому незвичність цього парламентського тижня. Схоже, і наступний стане таким же малорезультативним.

Бережіть себе, не хворійте, все буде добре. З повагою, народний депутат Валерій Лунченко.

Відправ другу:
Залишіть коментар