Новий політичний сезон у ВРУ розпочато
Як і передбачалося за планом, шоста сесія ВРУ дев’ятого скликання сьомого вересня 2021 року розпочала свою роботу. Не обійшлося без традиційних урочистостей у присутності урядовців, високопосадовців та інших поважних гостей. Звичайно ж, і представників засобів масової інформації, для яких надано зараз більше свободи пересування кулуарами, ніж на попередній сесії.
Попрацювали на цьому пленарному тижні, як на мене, добре. Політика майже не заважала ухваленню рішень, яких по факту близько чотирьох десятків.
Серед прийнятих тринадцяти законів в цілому, кожний з яких важливий і потрібний, відзначу наступні:
– два закони стосовно стимулювання роботи індустріальних парків із залученням інвестицій у розвиток промисловості та щодо активізації діяльності наукових парків;
– про віртуальні активи, яким легалізуються, зокрема, кріптоактиви. Завдяки закону виводяться з тіні операції з обігу, обміну, продажу, переказів таких активів; легалізується робота банків тощо;
– щодо забезпечення відкритості інформації про розмір оплати праці в державних компаніях;
– щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку при переході прав на нерухоме майно, яке розташоване на цій ділянці;
– щодо створення умов для забезпечення професійного розвитку творчих працівників театрів;
– зміни до закону «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі.
За основу ухвалено також необхідні законопроєкти, яких понад два десятки. Однак до фінішного прийняття цих документів може відбутися суттєва зміна їхнього змісту, та й не відома тривалість часу, який знадобиться для подальшої роботи над документами.
Відзначу серед них такі, як:
– щодо питань цивільного захисту, яким запропоновано нову редакцію ухваленого ще у 2013 році Кодексу цивільного захисту України;
– щодо спорту ветеранів України;
– щодо розвитку виробництва біометанолу;
– щодо застосування до засуджених осіб, які тримаються під вартою, заходів примусового годування;
– нова редакція закону «Про лікарські засоби» з метою запровадження в нашій країні європейських принципів та процедур щодо ліків тощо.
Як і завжди, ухвалено низку законопроєктів, якими вносяться назрілі зміни у різні кодекси, зокрема, бюджетний, податковий, митний тощо.
Левову частку години запитань до уряду в останній день пленарного тижня було присвячено умовам, що складаються в енергетиці напередодні опалювального сезону в країні.
Відзначу заяви керівника уряду, пана Шмигаля, що тарифи на комунальні послуги до закінчення року зростати не будуть, а субсидії будуть профінансовані повністю для усіх домогосподарств, які цього потребують.
Заяви конкретні, безапеляційні, для людей дуже важливі. Потрібно тепер, щоб справи зі словами влади не розійшлися.
Народний депутат України Валерій Лунченко