Передсвятковий пленарний тиждень у квітні тривав з 27 по 29 число, проведено сім засідань, з яких чотири позачергових за ініціативою народних депутатів.
Протягом двох чергових – завершували розгляд поправок до законопроєкту про внесення змін до Земельного кодексу та інших законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин.
Це документ, який продовжує комплекс заходів, якщо коротко, щодо створення і функціонування в країні цивілізованого ринку землі, після ухваленого раніше закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Закон було прийнято 284 голосами представників усіх фракцій і груп парламенту, за винятком «Батьківщини».
Наприкінці тижня увійшли в розгляд у другому читанні ще одного законопроєкту з цього пакету – про зміни у чинне законодавство щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони.
Усі згадані документи розглядалися важко, довгий період та в умовах активного протистояння з боку представників окремих опозиційних сил парламенту.
Головна теза супротивників ринку землі – це протидія відкритому розпродажу державних, комунальних та сільськогосподарських земель, особливо іноземцям. Мовляв, це єдине, що ще залишається у загальнонародній власності, і втратити землі через їхніх продаж приватним власникам ніяк не можна.
Загалом за три дні пленарних засідань прийнято 12 законів в цілому, 11 проєктів законів та низку постанов.
Серед цих законів, які без винятку усі важливі і потрібні суспільству, відзначу наступні:
- про основні засади молодіжної політики;
- про внесення змін до закону «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг;
- про внесення змін до закону «Про туризм» щодо розширення кола суб’єктів надання готельних послуг;
- про внесення доповнень до закону «Про запобігання корупції» щодо вдосконалення окремих аспектів декларування;
- щодо фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.
Щодо проєктів законів, які проголосовані за основу, тобто підготовча робота з ними до розгляду в другому читанні продовжується, говоримо обережно, оскільки не всі з них у подальшому стають законами.
Однак, думаю, вже зараз варто сподіватися, що пройдуть відповідні етапи підготовки і схвалення документи з таких питаннь, як:
- зміни до чинного законодавства щодо активізації діяльності наукових парків;
- заборона реклами електронних сигарет та рідин до них;
- підвищення рівня пенсійного забезпечення інвалідів-чорнобильців;
- зміни до закону «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення системи оскарження цих закупівель тощо.
Наступний період (з перервою на травневі свята) будемо за графіком працювати в комітетах, фракціях і групах парламенту. На пленарні засідання зберемося аж 18 квітня.
Валерій Лунченко., народний депутат України