Варто перевіритися: Кожні 7 секунд у світі діагностується 2 випадки цукрового діабету

Цукровий діабет – це захворювання, яке виникає через порушення обміну речовин, при якому виникають проблеми із засвоєнням цукру на клітинному рівні.

Це призводить до того, що у людини постійно відбуваються різкі коливання рівня цукру в крові.

Головним джерелом енергії всього організму є глюкоза, яка забезпечує його роботу. І для того, щоб глюкоза потрапила в клітини, потрібен інсулін – гормон, який виробляє підшлункова залоза.

Якщо в крові немає достатньої кількості інсуліну – рівень цукру в крові після їжі не знижується і виходить за межі норми.

Саме через брак цього гормону і виникає цукровий діабет.

Існує два джерела підвищення цукру в крові: вуглеводи, що надходять з їжею, і глюкоза, яка потрапляє в кров з печінки. Печінка є складом (депо) цукру в організмі. Тому не можна домогтися зниження рівня цукру в крові тільки обмеженням споживання вуглеводів.

В таких умовах печінка просто посилить викид цукру в кров, і рівень цукру все одно залишиться високим.

Якщо у хворого підшлункова залоза зовсім не виробляє інсулін – це перший тип діабету, інсулінозалежний, при якому ви щодня повинні робити ін’єкції цього гормону. А при другому типі – організм виробляє інсулін, але він не сприймається організмом.

Багаторічний недостатній контроль гіперглікемії призводить до безлічі ускладнень, пов’язаних головним чином з ураженням дрібних і / або великих судин (мікро- і макроангіопатії).

Поразка мікросудин лежить в основі трьох частих і важких проявів цукрового діабету:
– ретинопатії;
– нефропатії;
– нейропатії.

З поразкою мікросудин пов’язано також погане загоєння ран. Навіть при невеликих пошкодженнях шкіри можуть утворюватися глибокі виразки, особливо на ногах.

Інтенсивний контроль глікемії дозволяє запобігати або відстрочувати багато з перелічених ускладнень.

Ще одним важким ускладненням є порушення імунітету, обумовлене прямими впливами гіперглікемії на клітини імунної системи. Пацієнти з цукровим діабетом особливо сприйнятливі до бактеріальних і грибкових інфекцій.

Статистика:

Кожні 7 секунд у світі діагностується 2 нових випадки діабету;
Цукровий діабет посідає 3 місце за кількістю захворювань після серцево-судинних та онкологічних хвороб;
3 мільйони людей помирають щороку;
1.5 мільйона хворих в Україні.

Профілактика захворювання полягає у дотриманні здорового способу харчування – потрібно зменшити кількість споживання швидких вуглеводів – вони дають велике навантаження на підшлункову залозу і при цьому мають низьку енергетичну цінність.

Потрібно дотримуватися водного балансу, адже вода бере участь в процесі проникнення глюкози в клітини і є дуже важливою у всіх процесах обміну речовин.

Варто уникати постійних стресів, які порушують діяльність всіх органів і клітин, що призводить до виникнення багатьох хвороб.

Рекомендується займатися фізичними навантаженнями, які можуть допомогти уникнути ожиріння, що є основним фактором виникнення діабету 2 типу.

Діагностика ЦД проводиться за такими показниками, які характеризують стан вуглеводного обміну:

– рівень цукру натщесерце; (норма – ≤5,5 ммоль/л)
– рівень цукру через 2 години після прийому їжі; (≤7,5 ммоль/л)
– глікозильований гемоглобін (не хворі <6/0; хворі на ЦД <7.0;)

Глікозильований гемоглобін (HbA1с) показує, наскільки добре контролювався рівень глюкози крові протягом останніх 2-3 місяців.

Провідна закарпатська лабораторія Astra-Dia здійснює всі ці дослідження та допоможе вашому лікарю у встановленні точного аналізу.

Контроль рівня глікемії знижує ризик розвитку всіх ускладнень цукрового діабету, в тому числі ураження судин, нирок, очей, нервових волокон.

Підтримувати нормальний рівень цукру крові необхідно для профілактики інсультів та ішемічної хвороби серця.

Відправ другу:
Залишіть коментар