За час впровадження цієї реформи бюджети утворених в Україні ОТГ зросли у 5-7 разів. До прикладу, власні доходи громад у 2018 році склали 234 млрд грн. У 2014 році ця сума становила 68,6 млрд грн.
Народний депутат України Василь Петьовка на своїй сторінці у мережі фейсбук розповів про те, що через гальмування реформи децентралізації, населені пункти Тячівщини та Рахівщини щорічно втрачають чимало можливостей.
За час впровадження децентралізаційної реформи бюджети утворених в Україні ОТГ зросли у 5-7 разів. До прикладу, власні доходи громад у 2018 році склали 234 млрд грн. У 2014 році ця сума становила 68,6 млрд грн.
Радує, що майбутнім головам ОТГ, яких обиратимуть на Тячівщині та Рахівщині, не потрібно нікуди їхати, аби перейняти досвід. Вільховецька та Тячівська ОТГ – найкращий приклад прогресивних громад.
З моменту утворення тут досягнули того, чого не спромоглися за десятки років. Відкрито інклюзивно-ресурсний центр для діточок з інвалідністю, проводиться озеленення вулиць, будуються дитячі та спортивні майданчики, ремонтуються дороги, садочки та школи. Сучасні ЦНАПи надають більше 140 видів послуг.
Поокремо сільські ради утворених ОТГ розпоряджалися у декілька разів меншими бюджетами, ніж після об’єднаня. Хіба це не найкращих доказ того, що противники цієї реформи помилялися, блокуючи добровільне бажання наших громад?
Впевнений, реформу децентралізації потрібно завершувати до кінця. Це вимога часу та запорука добробуту жителів Закарпаття – йдеться у повідомленні.