Василь Воронич: «Запровадження страхової медицини викоренить хабарництво й суттєво підвищить якість лікарських послуг»

Завідувач хірургічним відділенням Ужгородської районної лікарні про підсумки минулого року та перспективи поточного.

Наразі хірургічне відділення Ужгородської районної лікарні – флагман не лише самого закладу , а й крайової медицини загалом. Насамперед тому, що тут успішно поєднано теорію та практику (лікарня має статус клінічної і на її базі дислокується кафедра хірургії медичного факультету Ужгородського національного університету).

Уже ні для кого не секрет, що пацієнт обирає для лікування не медичний заклад, а лікаря-професіонала. Завідувача хірургічного відділення Василя Воронича у робочий час відірвати для інтерв’ю – ірреально, тож спілкуємось у день його чергування пізньої ночі. І то, скажу відверто, з багатьма перервами, пов’язаними з невідкладністю професійних навиків інтерв’юйованого.

Василю Мирославовичу, Ваша лікарня, через призму надання хірургічних послуг, користується неабиякою популярністю з-поміж не лише жителів Ужгородського району, а й Західної України загалом. Наскільки насиченим видався пройдешній рік.

2019-ий рік практично нічим не відрізнявся від попередніх, хіба-що більшим потоком пацієнтів. До слова, така тенденція характерна з 2016-го. І це попри той факт, що було створено Баранинську ОТГ, себто пацієнти згадуваної громади повинні були відсіятись. Але навпаки – на 10% збільшилась кількість хворих, що звернулись до Ужгородської районної лікарні, а відповідно й самих операцій. Якщо говорити мовою цифр, то ми зробили 948 операцій, з яких понад 300 екстрених і 600 планових. 1400 пацієнтів звернулись по допомогу до хірург.

Знаю, що порівнюючи з іншими районними лікарнями, у Вас значно краща ситуація із медикаментами й матеріально-технічним забезпеченням.

Завдячуючи головному лікарю Олегу Голубу та голові районної ради Руслану Чорнаку, пацієнти були забезпечені на 78% усіма необхідними медикаментами. У нас, насправді, із 2016-го року не пригадую, коли були проблеми з ліками чи іншими допоміжними засобами. Слава Богу, нема проблем і з обладнанням. У нашому активі є лапароскопічна стійка, яка значно спростила складність оперативних втручань.

От у 2019-му ми зробили понад 70 операцій з її допомогою. І якщо раніше нам доводилось робити відкритим шляхом із розрізом, то сьогодні встановлення камери значно підвищила їх ефективність. В операційній функціонує електронно-оптичний перетворювач і є можливість проведення артроскопічних операцій. Не вистачає комп’ютерної томографії, але вже з березня ця проблема буде вирішена завдяки головному лікарю.

Позаяк технології швидко прогресують і вони дороговартісні (понад 20 мільйонів вартує згадуваний томограф), керівництво лікарні на чолі з Олегом Голубом вирішило співпрацювати з приватною установою, яка взяла в оренду наше приміщення, а натомість надаватиме пільгові послуги пацієнтам Ужгородської районної лікарні.

А щодо умов. Знаємо, це болюча тема для більшості медичних закладів.

На щастя, за кілька тижнів нового обличчя набуде поліклінічне відділення. Запланований і ремонт нашого. Якщо не цього року, то наступного точно. Окрім районної ради, значну підтримку для успішного функціонування медичного закладу надає і народний депутат Роберт Горват.

Ще зазначу, що час перебування пацієнтів у лікарні із 10-ти ліжко-днів зменшився на 9. Це говорить про ефективність лікування. Загалом, умови перебування хворих хороші, харчування також на рівні. Знаю, що є домовленості з угорськими колегами щодо покращення матеріально-технічної бази лікарні. Якраз головний лікар спільно з кішвардським партнером розробляють відповідну програму.

Не даремно Ваше хірургічне відділення називають флагманом краю. Колеги теж з іменем і це попри молодий вік.
Справді, 80% лікарів – професіонали, віком до 40 років. З-поміж флагманів, як Ви кажете, професор Степан Філіп, у нас один з кращих ортопедів-травматологів області Анатолій Канзюба, видатні травматологи Андрій Бучок та Петро Попюрканич, досвідчений уролог Антон Бачинський. І, звісно, я – завжди Ваш покірний слуга…

Багато розмов щодо медичної реформи. Ваша оцінка запозичення європейського досвіду.

Повірте, усі 100% лікарів – «за» таке переформатування нашої галузі. Відверто, кожен з нас прагне мати достойно оплачувану роботу. За кордоном лікарі не лише формально прирівнюються до держслужбовців найвищого рангу, вони ще й відповідну зарплатню отримують. Запровадження страхової медицини викоренить хабарництво й суттєво підвищить якість лікарських послуг. Повірте. Єдине але, здорові платитимуть за хворих, проте кожен дбатиме про власне здоров’я і не буде зневажати профілактикою.

Насамкінець, як розпочався цей рік?

Знаєте (лунає грюкіт у двері), – Василю Мирославовичу, Ви терміново потрібні в операційній. – Біжу, – відповів завідувач хірургічним відділенням і зауважив – щодня 2-3 операції, власне, як зараз, тому вибачте.
Василь Воронич учергове пішов рятувати комусь життя, а я вимушений закінчити цю розмову.

Віталій БІРОВЧАК

Відправ другу:
Залишіть коментар