Чим більше бонусів або премій отримують люди за свою роботу, тим рідше вони беруть участь у благодійних проектах. Знайшли дослідники та інші цікаві відмінності цих людей від простих смертних. Економісти з Університету Саутгемптона попросили людей, що займають різне положення на роботі, взяти участь в експерименті.
Учасникам потрібно було виконувати певну роботу — вводити дані в комп’ютер за невелику плату, при цьому деяким учасникам наприкінці виплатили бонуси різного розміру. Після розрахунку учасників запитали, чи хотіли вони пожертвувати частину своїх доходів на благодійність. 37 відсотки тих, хто отримав невелику премію, вирішили віддати її частину на благодійність, у той час як серед тих, хто отримали великі бонуси таких виявився лише 21 відсоток.
Ще більш цікавими виявилися результати опитування учасників. Хоча ніхто з учасників не знав, за яким принципом виплачувалися бонуси, всі, хто отримав велику винагороду, приписали це своїм особистим заслугам. Ніхто з них не згадав такі причини як «удача», «просто пощастило» — всі були впевнені, що заслужили бонуси своєю винятковою працездатністю.