Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект про заборону пластикових пакетів з 2022 року. Чи будуть після цього в супермаркетах пропонувати пакет — далі в матеріалі freeradio.
За відповідне рішення проголосувало 365 нардепів. Поіменне голосування ви можете побачити на сайті Верховної ради.
Що хочуть змінити?
Законопроект пропонує заборонити продаж пластикових пакетів в магазинах, супермаркетах, на ринку та інших об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. Однак не всі, а лише товщиною до 0,05 міліметрів. Для прикладу, пакети, які пропонують в популярних супермаркетах, якраз такої товщини.
Тобто, якщо закон підтримають на наступному голосуванні в цілому, і його підпише президент, то з 1 січня 2022 року шкідливі для довкілля пластикові торби будуть під забороною. Але не всі. В документі прописано, що це стосується лише пакетів, шириною до 22,5 сантиметрів, глибиною до 34,5 см і довжиною до 45 см.
ВРУ підтримала заборону пластикових пакетів
Тож на касі в супермаркетах вам змушені будуть пропонувати більш екологічну альтернативу.
Що залишиться?
Обмеження не будуть поширюватися на пакети, які використовуються для первинного пакування або транспортування свіжої риби і м’яса, а також сипучих продуктів, льоду.
Зазначимо, наприклад редакція Вільного радіо щороку відправляє у смітник 134 кг пластику. Якщо вимірювати в пакетах, це 18 тисяч 927 шкідливих для довкілля торб.
Для підрахунку ми використали Plastic Footprint Calculator.
Пластик в природі
Пластик розкладається десятки років. А виробляють його все більше. Часто він зручний у використанні, тож ми купуємо його і викидаємо. Знову і знову. За повідомленням National Geographic, бізнесмен з Даласу Віктор Весково занурювався на дно Маріанського жолоба в підводному апараті 28 квітня 2019 року. Занурення провели в рамках експедиції «П’ять глибин».
Окрім нових видів ракоподібних, дослідник знайшов там поліетиленовий пакет. Як він опинився на глибині 10 тисяч метрів — ніхто не знає. Це показує рівень забруднення планети.