Верховна рада у першому читанні та в цілому підтримала законопроєкт №4439-д щодо відтермінування обов’язкового застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями.
Відповідне рішення підтримали 319 депутатів на засіданні 1 грудня, пише Суспільне.
Згідно з пояснювальною запискою, проєктом закону пропонується відтермінування до 1 січня 2022 року обов’язкового застосування касових апаратів для фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку другої-четвертої груп.
Також законом скасовуються штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, та за відсутність попереднього програмування товарів в РРО (ПРРО).
Також проєкт продовжує на рік (до 1 січня 2022 року) застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення закону щодо використання РРО під час проведення розрахункових операцій.
Під час засіданні Ярослав Юрчишин з партії “Голос” пояснив, що законопроєктом також пропонується скасувати кешбек, а всі ліміти (зокрема в фіскалізації) прив’язати до мінімальної заробітної плати.
“Тепер ліміти будуть залежати від того, як ми будемо працювати. Якщо економіка буде зростати, ліміти будуть зростати”, — сказав Юрчишин.
Він додав, що законопроєктом пропонується внести зміни до переліку ризикових груп (залишити дуже мало) і скасувати велику кількість штрафів для підприємців. Водночас залишено мораторій на перевірки до кінця карантину.
Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що проєктом закону створюється “дуже прості умови існування” для малого і середнього бізнесу, а для великого бізнесу, який “лише маскується під ФОПів”, ускладнюються умови діяльності.
1 листопада голова Верховної ради Дмитро Разумков скликав термінове засідання комітету з питань податкової та митної політики для обговорення законопроєкту про касові апарати.
Як повідомила кореспондентка Суспільного Роксолана Бичай, на комітеті перед голосуванням текст проєкту підтримали представники всіх фракцій. Під час виступів представників фракцій, більшість спікерів зазначила, що цей проєкт є “компромісним” і буде доопрацьований. Вони не виключили, що для доопрацювання закону буде створено робочу група і наступного року Рада знов повернеться до правил роботи підприємців.
Тим часом під парламентом знову зібралися на протест підприємці, які заявили, що запропонована система знищить їхній бізнес, адже у них немає можливості вести облік товарів самостійно і для цього доведеться винаймати бухгалтера, що вплине на ціни для населення. Підприємці казали, що через це вони не зможуть конкурувати з мережевими магазинами.