Від початку року на Закарпатті зафіксовано 93 випадки зберігання та розповсюдження нелегальної зброї (ВІДЕО)

У 43-ох випадках правоохоронці оголосили підозру, а 42 справи скерували до суду.
 
Про це повідомив начальник управління карного розшуку ГУ НП в Закарпатській області Тарас Белінський в ефірі телепроекту «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ.

«За три місяці цього року було вилучено декілька видів зброї, в тому числі 10 одиниць гвинтівки, 7 пістолетів, 5 гранат, 9 тротилок, 10 грамів пластиду, 745 набоїв та 42 одиниці холодної зброї. У минулому році за аналогічний період виявлено 83 факти. Такі показники завдяки тому, що проводилася цільова операція з вилучення зброї у населення», — розповів Тарас Белінський.

На Закарпатті двічі на рік проводяться місячники щодо добровільної здачі незареєстрованої зброї. З 1 квітня уже здано 410 одиниць зброї та 10 — газової.

«Проводиться експертиза зброї, з’ясовується походження та де її використовували. Якщо вилучають чеську, австрійську, то зрозуміло, що вона потрапляє до нас через кордон. Зброя військового взірця надходить зі Сходу — Донеччини та Луганщини. Особа, яка добровільно здає зброю не притягується до відповідальність», — зазначив начальник управління карного розшуку ГУ НП в Закарпатській області.

Окрім місячників, в Україні Національна поліція ініціює проведення спеціальних операцій з назвою «Зброя та вибухівка». Основний принцип — це вилучення, насамперед, кримінальної зброї, а також встановлення осіб, які причетні до її незаконного обігу та продажу. Тарас Белінський розповів: «Якщо місячник дозволяє уникнути покарання за зберігання зброї, то ця операція скерована на те, щоб встановити канали її надходження — відслідковується потрапляння. Основна мета — зменшити кількість зброї, яку можуть використовувати під час злочинів».

Під час операції «Зброя та вибухівка» було зафіксовано 29 фактів незаконного поводження зі зброєю. Найбільше виявили в Мукачівському (4 випадки) та в Ужгородському (3 випадки) районах. Оголошено 33 підозри.
Відповідальність за незаконне зберігання та розповсюдження зброї сягає від 3-ох до 7-ми років позбавленням волі.

Загалом, у 2018 році було зафіксовано 280 фактів вилучення зброї, оголошено 174 підозри, справи скеровані до суду. Після того, як проведені експертизи та з’ясовано походження зброї, якщо зброя підлягає знищенню — її знешкоджують.

Хто ж може законно придбати зброю? Про це розповів у коментарі журналістам Суспільного юрист Крістіан Фекийшгазі: «Гладкоствольну зброю можуть придбати будь-які громадяни України, які досягли 21 року та можуть зібрати відповідний пакет документів. Нарізну зброю, гвинтівку — тут уже купити можна з 25 років і відповідно потрібні й медичні документи. Найбільш розповсюджений вид — пневматична, котру дозволено купувати особі з 18 років. Знову ж таки за наявності необхідних документів. Травматичну зброю мають право мати журналісти, народні депутати, родичі правоохоронців, суддів, особи, які несуть службу на прикордонній зоні та декілька інших професій».


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар