Від СНІДу кожної секунди помирає 1 людина у світі: як закарпатцям перевірити себе

На Закарпатті 627 людей перебувають на обліку в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом.
 
Втім, статистика – дуже відносна, адже чимало людей просто не знають про те, що вони інфіковані.

Про те, як себе перевірити і де це можна зробити, говорили на сьогоднішній прес-конференції в Закарпатській ОДА – інформує власкор видання 0312.

Начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи ДОЗ Закарпатської ОДА – Ольга Чемет розповіла, що третя неділя травня – день, коли всі громадяни світу згадують про жертв СНІДу. У світі більше 42 мільйони людей, інфікованих ВІЛ. Щодня 12 тисяч людей виявляють, що інфіковані цим недугом. Кожної секунди 1 людина в світі помирає від СНІДу.

Станом на 01 січня 2019 року на диспансерному обліку перебуває 627 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 258 – хворі на СНІД. Осіб, народжених ВІЛ-інфікованими матерями – 52, в т.ч. у 42 дітей діагноз ВІЛ-інфекції в стадії підтвердження, іншим ВІЛ-інфекцію підтверджено. За весь період епіднагляду 136 особи знято з обліку у зв’язку зі смертю від захворювань, зумовлених захворюваннями стадії СНІД, із них – 3 дітей.

У 2018 році хворих ВІЛ-інфекцію зареєстровано в усіх районах області, крім Воловецького.

Головний лікар Обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Вікторія Білак-Лук’янчук каже, що перевірити себе на СНІД можна не лише у цьому центрі. Тестування проводяться також на станції переливання крові, в кабінетах довіри, які є в кожному районі краю.

Швидкі тести є також у сімейного лікаря. За словами пані Вікторії, тести достовірні до 99% відсотків в залежності відсотків. Відповідно до протоколів, у разі негативного результату тесту повторювати аналіз не потрібно. Якщо ж результат тесту позитивний, то треба його підтвердити іншим, додатковим лабораторним методом. Тільки після такого підтвердження людині буде поставлений діагноз ВІЛ/СНІД.

За 2018 протестовано 73,5 тисяч жителів Закарпаття. У 179 із них виявлено і підтверджено ВІЛ. Це, на щастя, менше відсотка. Це найнижчі показники в Україні і серед сусідніх країн. Самостійно звернулись за тестуванням майже 30 тисяч осіб.

Серед вперше виявлених ВІЛ-інфікованих осіб структура шляхів інфікування була наступною:

• статевий шлях при гетеросексуальних стосунках –81,8% (108);

• статевий шлях при гомосексуальних стосунках – 3,8% (5);

• парентеральний шлях при ін’єкційному введенні наркотиків – 3,8%(5);

• діти, народжені ВІЛ-інфікованими жінками – 10,6% (14).

Минулого року почали отримувати антиретровірусну терапію 114 осіб. Ця терапія продовжує життя, запобігає ускладеннням та покращує якість життя ВІЛ-позитивних людей. Також, якщо люди отримують таку терапію, вони значно збільшують свої шанси на народження здорової дитини. У центрі боротьби та профілактики СНІДу знають кілька методів, як допомогти батькам народити здорову дитину – і у випадку, якщо обоє партнерів хворі, і тоді, коли носієм вірусу є тільки хтось один.

Довідково:

За даними Обласного Центру з профілактики та боротьби із СНІДом, за весь період епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу з моменту реєстрації першого випадку інфікування ВІЛ в Закарпатській області з 1987 року офіційно зареєстровано 1153 осіб з вперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції. Серед них, дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками – 224. Діагноз СНІД встановлено 423 особам.

Відправ другу:
Залишіть коментар