Як би ви скептично не ставились до цього, але навіть невеликі зміни в способі харчування можуть давати терапевтичний ефект.
Здорова їжа, як переконалися вчені, на 30% знижує ризик постраждати в зрілому віці від інсульту або інфаркту.
Автори дослідження, фахівці з Королівського коледжу Лондона, перевірили, який вплив на здоров’я вже дорослих людей надає перехід з типово британської дієти з великою кількістю бекону, яєць і солодкої їжі на більш збалансовану і насичену поживними речовинами. Вони встановили, що відмова від продуктів, насичених жиром і цукром, на третину зменшує ймовірність судинних патологій, що призводять до інсульту чи інфаркту, у людей у віці від 40 років і старше.
В рамках експерименту дослідники вели спостереження за станом серцево-судинної системи у групи з 160 осіб, які погодилися на три місяці перейти на здорову їжу. За час дослідів добровольці схудли, в середньому, на 1,3 кілограма, а рівень холестеролу в крові учасників впав на 8%. Крім того, покращилися показники артеріального і ниркового тиску, а також частоти серцебиття. Всі ці фактори помітно знижують ризик інфаркту, інсульту або інших проблем з судинами у віці від 40 років і більше.
На думку керівника проекту Тома Сандерса, велика частина серцевих нападів і інсультів відбувається раптово серед людей, що не входили до групи ризику до цього. Він радить переходити в певному віці на більш здорове харчування, не чекаючи критичного випадку, – в якості профілактики. “Перехід з класичною британської дієти, багатої жирами, сіллю і цукром, на фрукти, овочі та рибу помітно знижує ці шанси”, – пояснив експерт.