Сьогодні, 16 жовтня, відійшов у засвіти багаторічний керівник Закарпатського обласного краєзнавчого музею, Почесний громадянин Ужгорода Василь Шеба. Про це інформує Ужгородська міська рада.
Міський голова, депутатський корпус та виконавчий комітет Ужгородської міської ради висловлюють щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати.
Світла пам’ять про Василя Станіславовича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав.
Прощання із Василем Шебою відбудеться у середу, 18 жовтня о 14:00 в ритуальному залі на кладовищі Кальварія.
Шеба Василь Станіславович народився 10 січня 1942 року у селі Люта на Великоберезнянщині.
У 1960 році вступив на філологічний факультет Ужгородського державного університету. Після закінчення навчання у виші вчителював у місті Шостка Сумської області.
У 1967–1971 роках Василь Шеба працював референтом Закарпатського обласного виконавчого комітету. У 1971 році, у 28-річному віці, очолив Закарпатський обласний музей народної архітектури та побуту. За роки роботи в музеї заклад було поповнено цінними оригінальними експонатами. Зокрема, перевезено визначну пам᾽ятку народної архітектури – Шелестівську церкву 1777 року та унікальну гуцульську хату початку XVIII ст. із села Кевелів на Рахівщині.
Упродовж 1976–1981 років Василь Шеба очолював Закарпатський міжобласний виробничий комбінат Музичного товариства України. У першій половині 1980-х років керував Закарпатським виробничим комбінатом Художнього фонду України. Паралельно з роботою здобував ще одну вищу освіту – у 1983 році закінчив заочне відділення економічного факультету УжДУ. У 1986–1988 роках працював завідувачем відділу Закарпатського обласного агропромислового комплексу, а згодом, у жовтні 1988 року, був призначений на посаду директора Закарпатського обласного краєзнавчого музею, на якій пропрацював понад 30 років.
Василь Шеба був членом правління Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України з часу її створення, виконувачем обов’язків голови Асоціації музеїв і картинних галерей країн Карпатського Єврорегіону. З його ініціативи й стараннями було налагоджено наукові й творчі зв’язки з провідними музеями Угорщини, Словаччини, Румунії, Чехії, Польщі та інших країн Європи. Він – автор путівника по музею, багаточисельних публікацій в наукових збірниках та періодичній пресі, доповідей на наукових конференціях і т. ін. За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи та народних промислів Закарпаття, збереження традиційної народної архітектури та історичної спадщини українського народу, сприяння дослідженню історії, природи та культури нашого краю, високий професіоналізм, активну громадську діяльність у 2012 році рішенням сесії Ужгородської міської ради Василю Шебі було присвоєно звання «Почесний громадянин Ужгорода».
У 2017 році за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України нагороджений Грамотою Національної спілки краєзнавців України.
Вічна пам’ять!