Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід депутату Ярославу Дубневичу у вигляді застави розміром 100 млн грн.
Він має внести ці кошти протягом п’яти днів. Інакше запобіжний захід можуть переглянути, зокрема призначити арешт.
Напередодні Верховна Рада дала дозвіл на зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт відомого у транспортній сфері депутата парламенту Ярослава Дубневича.
Його підозрюють у вчинені корупційних злочинів у справі про розкрадання 93 мільйонів гривень під час закупівель на залізниці.
Ярослав Дубневич заперечує свою провину та називає обвинувачення “політичним популізмом”.
Наразі пан Дубневич входить у парламентську групу “За майбутнє”, представники якої просили випустити свого колегу на поруки.
Ось перелік депутатів, які не гидують взяти на поруки підозрюваного в організації схеми на 93 млн грн:
☑ Віктор Балога (округ №69, Закарпаття) – фігурант антикорупційних розслідувань, майстер залишитись на плаву при будь-якій владі, не давав згоди на арешт “бурштинового” депутата Полякова та допоміг зберегти недоторканість чотирьом депутатам-фігурантам кримінальних справ.
☑ Ігор Палиця (округ №22, Луцьк) – фігурант кількох антикорупційних розслідувань, близький соратник олігарха Коломойського, входив до переліку найбільших прогульників засідань сесій і комітетів, за даними ЗМІ, вдавався до прямого й непрямого підкупу виборців.
☑ Тарас Батенко (округ №123, Львівщина) – голова пов’язаної з Коломойським партії “Укроп”, за даними ЗМІ, використовував бюджетні кошти для непрямої агітації, не голосував за арешт Розенблата, кнопкодавив. В 2018 році Батенко отримав доходів на 2,7 млн грн, а от від компенсації за оренду житла, положеної депутату, не відмовився. Просто 2,3 млн пішло на Audi Q7 для дружини, треба ж за щось жити.
☑ Віктор Бондар (округ №191, Хмельниччина) – доларовий мільйонер, хоча останні 20 років лише кочує владними кабінетами. Попри обіцянки не голосував за зняття недоторканності навіть з одіозних депутатів, не давав згоди на арешт Розенблата, вимагав вбивства статті про незаконне збагачення. Пропустив майже 70% засідань минулої Ради, піарився на ремонтах шкіл та садочків за державні, тобто наші з вами кошти.
☑ Анатолій Урбанський (округ №143, Одещина) – фігурант антикорупційних розслідувань. Зокрема, приховав чеську компанію, на яку зареєструваний родинний маєток. Незрозуміло як придбав біткойнів на 73 млн грн. Колишній голова Одеської облради від БПП.
☑ Петро Юрчишин (округ №13, Вінниччина) – фігурант розслідування про конфлікт інтересів. Компанія “Візит”, яка належить родині члена аграрного комітету Юрчишина, отримала від держави 6 млн грн компенсації. Сам Юрчишин раніше був директором згаданого підприємства.
☑ Антон Кіссе (округ №142, Одещина) – колишній регіонал та кнопкодав, який голосував за диктаторські закони 16 січня. Минулої Ради входив до десятки найменш доброчесних депутатів, покривав одіозних колег, хотів скасувати декларування статків чиновників, а також вимагав скасувати незаконне збагачення. Тримає в готівці майже 13 млн грн та $1 млн. Однак це не завадило Кіссе брати компенсацію від держави на оренду житла.
☑ Сергій Мінько (округ №80, Мелітополь) – колишній регіонал, колишній член БПП, ексмер Мелітополя, депутат-новачок.
☑ Ігор Колихаєв (округ ;184, Херсонщина) – бізнесмен, колишній член БПП, депутат-новачок.
Друзі, тепер зрозуміло, чому вся ця компанія прийшла рятувати Дубневича-молодшого? Цікаво, чи схвалюють виборці цих мажоритарників такі ганебні дії своїх нардепів?
Довідково:
Слідство вважає, що, будучи народним депутатом сьомого та восьмого скликань і перебуваючи на посаді голови комітету ВР з питань транспорту, він знав про фінансовий стан “Укрзалізниці”, зокрема, про потреби при проведенні державних закупівель і використав це у власних інтересах.
Ярославу Дубневичу закидають те, що він нібито впливав на засновників та посадових осіб “Укрзалізниці” під час проведення держзакупівель.