Цей вірус зустрічається дуже часто – до 40 років антитіла до нього присутні в організмі більшості людей по всьому світу.
ВЕБ також є основною причиною інфекційного мононуклеозу. За статистикою – 90% випадків інфекційного мононуклеозу спричинені саме цією інфекцією.
Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом – вірус потрапляє в організм з частинками слини вірусоносія.
Сам вірус проникає в кровотік і атакує В-лімфоцити – клітини крові, що відіграють важливу роль в синтезі антитіл, які починають активно розмножуватися.
Найчастіше він ніяк не проявляє себе, але якщо імунна система людини ослабне, то вірус активізується, може викликати гострий мононуклеоз, призвести до онкологічних захворювань.
Найпоширенішою ознакою гострого перебігу вірусної інфекції Епштейна-Барра вважається збільшення лімфовузлів.
Також у вас можуть запалитися мигдалини, до цього приєднуються нежить, набряк носа, гнійні процеси в носоглотці. Може бути складно їсти і пити, дихати.
Нерідко у пацієнтів з’являється висип різного характеру.
Важливо вчасно та правильно провести діагностику вірусу Епштейна-Барра, адже це захворювання може маскуватися під звичайну застуду, ангіну чи ГРВІ.
При діагностиці заховрювання спеціалісти направляють пацієнта провести цілу низку досліджень – загальний аналіз крові; біохімічне дослідження крові; УЗД тощо.
Здійснити потрібні дослідження можна у провідній закарпатській лабораторії “Astra-Dia”, де використовують тільки найкраще обладнання світових брендів.
Спеціалісти лабораторії застосовують всі методи лабораторної діагностики для встановлення діагнозу інфекційного мононуклеозу та такої інфекції , як ВЕБ.
Для інфекційного мононуклеозу великим орієнтиром є ЗАК, при якому в гострій стадії картина крові суттєво різниться від показників крові здорової людини неспецифічні зміни. У 98% випадків помірний лейкоцитоз з високим відсотком лімфоцитів (>50%), наявність віроцитів, атипових лімфоцитів.
В гострій фазі позитивні анти -VCA IgM, анти -VCA IgG, анти -ЕВ;
Специфічні антитіла до EBV — з’являються на 2-му тижні захворювання.
До капсидного антигену: VCA IgM — з’являються найбільш рано, навіть у 95 % зі свіжою інфекцією, титр швидко зростає протягом кількох днів від початку гострої фази інфекційного процесу; зникають впродовж 2–3 міс.;
VCA IgG — з’являються протягом кількох днів від початку EBV-інфекції, на практиці свідчать про перенесену інфекцію (не придатні для виявлення гострої фази інфекційного процесу), зберігаються впродовж усього життя.
Пам’ятайте, що тільки високоякісні лабораторні дослідження являються запорукою встановлення точного діагнозу та визначення правильного методу лікування!
Контакти лабораторії для консультацій – (0312)-64-46-75, 067-312-66-69, 050-338-17-48.
Сайт лабораторії – https://astra-dia.ua/