Включити до програми «Велике будівництво», - Зеленський про ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке»


Міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» на українсько-словацькому кордоні має бути включений до Національної програми «Велике будівництво» й наступного року нарешті добудований.

Таке завдання поставив Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Закарпатської області.

Повертаючись в Україну зі Словаччини, де Глава держави перебував з офіційним візитом, через пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», Володимир Зеленський зауважив багатокілометрові черги фур. Президент висловив обурення такою ситуацією на кордоні.

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко доповів Володимиру Зеленському, що черги виникли через те, що на пункті пропуску з боку Словаччини зламався сканер, і тепер пропускна спроможність пункту впала до п’яти вантажівок на годину.

«Вони забирають лише п’ять вантажних транспортних засобів на годину, це на добу – 120 транспортних засобів», – повідомив голова ДПСУ.

Президент України назвав таку ситуацію неприпустимою, адже водії змушені простоювати на кордоні кілька діб.

«Я не розумію, чому такі питання не можуть вирішити? У нас люди стоять на кордоні шість діб», – сказав він.

Сергій Дейнеко зазначив, що Держприкордонслужба вже залучила МЗС до розв’язання питання скупчення автотранспорту на кордоні.

Голова МЗС повідомив, що обговорив проблему пропуску транспорту з міністром закордонних справ Словаччини.

Володимир Зеленський поставив завдання уряду та профільним відомствам вирішити питання автомобільних черг на всіх українських пунктах пропуску, де вони спостерігаються.

«Можна отримати інформацію від послів з усіх сусідніх країн, де у нас є черги, де проблеми, щоб вирішити це питання», – зазначив Глава держави.

Президент також звернув увагу, що питання реконструкції міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» піднімається не вперше.

Він наголосив, що цей пункт пропуску необхідно включити до програми «Велике будівництво» й нарешті добудувати.

Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко зазначив, що для пришвидшення робіт на пункті пропуску можна взяти за основу проект реконструкції, який було розроблено раніше.

Він передбачає відновлення наявних будівель, спорудження боксу для поглибленого огляду, влаштування пішого переходу, систем відеоконтролю та зважування. Для завершення робіт необхідно 146,7 млн грн, 8 млн грн з яких передбачені в кошторисі поточного року й будуть використані для закінчення робіт на пішохідній ділянці. Завершення об’єкта в повному обсязі та введення в експлуатацію планується у грудні 2021 року.

Глава держави додав, що у проекті реконструкції необхідно передбачити збільшення пропускної спроможності пункту.

ОФІС ПРЕЗИДЕНТА

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано 2 коментарі (-ів)