В країні вже не перший місяць триває дискусія, наскільки правомірним є вручення повісток у громадських місцях: на АЗС, зупинках громадського транспорту, в магазинах, на ринках, просто на вулиці.
Про це пише «Апостроф» з посиланням на експертів.
З одного боку, закон чітко не визначає конкретного місця, де саме можна вручати повістки. А якщо так, то все що не заборонено – дозволено. І повістки справді можна вручати хоч у магазині, хоч на блокпосту.
З іншого боку, повістки у людних місцях найчастіше вручаються з порушеннями закону. Наприклад, без вказівки причин виклику або видані територіальною обороною, що незаконно, або просто роздаються проштамповані бланки, коли ім’я вписується безпосередньо на місці.
Підсумком дискусії стала петиція до президента з вимогою заборонити видавати повістки у громадських місцях.
«Зараз багато охочих людей, які мають бойовий досвід, але не можуть вступити на службу, оскільки багато де набрали людей на вулицях, а вони не мають ні досвіду, ні достатнього бажання воювати», – пише автор петиції Ігор Нерозя.
У результаті протягом місяця петиція набрала понад 26 тисяч підписів (з 25 тисяч необхідних), і президент відреагував, заявивши, що доручив прем’єру Денису Шмигалю комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання.
«Є затверджений Кабміном порядок організації та ведення військового обліку призовників та військовозобов’язаних. І в цьому документі є правила вручення повісток. Але ці правила так обтічно написані, що не вказано, де саме можна вручати повістки: якщо не заборонено видавати на АЗС, то видають. Тому, я думаю, правильніше було б докладно розписати, де і яким чином видаються повістки, що вони направляються за місцем проживання, за місцем роботи, і тоді у нас буде порядок», – сказав адвокат Дмитро Бузанов.
За його словами, тоді у разі незгоди чи порушень, люди зможуть посилаючись на нові норми, писати скарги та притягувати співробітників військкоматів до відповідальності за порушення порядку.
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»
Про що новина? Заголовок один, а текст – набір безглуздя
Часто зустрічаються статті де заголовок привертає увагу а коли читаєш то на питання так і відповіді не находиш.