У Закарпатській області за 6 місяців поточного року зареєстрували вже 40 випадків захворювання на менінгококову інфекцію, що практично дорівнює показнику за весь минулий рік.
Про це повідомила прес-служба Центру громадського здоров’я МОЗ України у відповіді на запит кореспондента УНН.
За даними Центру, з початку поточного року у Закарпатській області зафіксовано 40 випадків захворювання на менінгококову інфекцію, з них 31 – захворювання серед дітей. Це близько чверті всіх випадків, зафіксованих в Україні (162).
Минулого року показник захворюваності на Закарпатті склав 42 випадки (36 – серед дітей).
Довідково: Менінгококова інфекція — інфекційна хвороба, що викликається менінгококом. Джерелом збудника інфекції є хворий чи людина бактеріоносій. Найбільш небезпечний в епідемічному відношенні хворий на менінгококовий назофарингіт.
Як поширюється?
Збудник інфекції передається повітряно-краплинним шляхом із крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Зараженню сприяють скупченість людей, тісний контакт між ними. Тривалість менінгококоносійства звичайно не перевищує 2 — 3 тижнів, іноді продовжується до 6 тижнів і більше, особливо при наявності хронічного запалення носоглотки. Захворюваність піддається сезонним коливанням: у країнах помірного клімату щорічний підйом захворюваності починається в листопаді – грудні і досягає максимуму в березні-травні. Хворіють частіше діти.
Прогноз при ранньому та правильному лікуванні благополучний.
При важких формах та несвоєчасному початку лікування можливі випадки смерті. Смертність досягає до 10 %. Причиною смерті найчастіше стає набряк головного мозку. Хворі, які перенесли важкі форми менінгококової інфекції, повинні знаходитися під наглядом дільничного лікаря з періодичними консультаціями невропатолога, психіатра, окуліста.
При групових захворюваннях в закритих колективах накладають 10-денний карантин з щоденним вимірюванням температури тіла та медичним оглядом. В оточенні хворого проводять бактеріологічне дослідження усіх контактних осіб.