Як виростити чайний гриб в домашніх умовах

Чайний гриб є воістину унікальним природним засобом, що сприяє зміцненню імунітету і допомагає боротися з різними захворюваннями.
Чайний гриб
Однак знайти його у продажу практично неможливо. Звичайно, якщо є знайомі, які вже використовують гриб в оздоровчих цілях, то можна запозичити у них частину ліки, щоб згодом отримувати з нього смачний і корисний напій. Але якщо такої можливості немає, то не варто впадати у відчай: існує кілька способів, які дозволяють виростити чайний гриб з нуля в домашніх умовах без особливих проблем. Правда, слід відразу ж зазначити, що процес цей досить тривалий і копіткий. Для того, щоб отримати слизкую грибну масу, що широко застосовується в народній медицині, доведеться чекати не менше 2-2,5 місяців. Тим не менш, витратити час заради того, щоб обзавестися надійним і перевіреним роками ліками, все ж варто.

Рецепт вирощування чайного гриба

Для самого простого рецепту вирощування гриба знадобиться приблизно 1 столова ложки чорного чаю, 100 г цукру і 1 чайна ложка яблучного оцту. Далі слід заварити досить міцний напій, довести об’єм заварки до 1 л, остудити і додати в нього цукор з оцтом. Потім отриману суміш необхідно перелити в чисту трилітрову банку, горловину якої слід зав’язати шматком марлі. Ємність для вирощування чайного гриба спеціально вибирається велика і вільна, щоб він відчував себе комфортно і міг вільно розвиватися як в ширину, так і в висоту. Крім цього, потрібно підшукати для банки досить тепле місце з постійно підтримуваної температурою на рівні +22-25 градусів. Важливо, щоб на визріває чайний гриб не потрапляли прямі сонячні промені, які для нього дуже згубні. Крім цього, слід пам’ятати, що переміщати банку під час дозрівання гриба ні в якому разі не можна, тому до вибору місця необхідно поставитися з особливою ретельністю.

Тепер залишається лише чекати, поки на поверхні чаю з’явиться тонка плівка, яка, як правило, утворюється вже через 3-4 тижні. Коли його товщина досягне приблизно 1-2 мм, у напою в банку повинен з’явитися характерний оцтовий запах, який свідчить про те, що чайний гриб вже дозрів. Тепер рідину можна акуратно злити, замінивши її свіжим солодким чаєм. Правда, робити це потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити ніжну поверхню самого гриба. До того моменту, як він зміцніє, пройде ще кілька місяців.

По мірі зростання на поверхні чайного гриба будуть з’являтися різні міхури і потовщення. Переживати з цього приводу не варто, тому що в даному випадку відбувається природний процес розвитку цього унікального мікроорганізму. Приблизно через півроку у вас в будинку буде повноцінний дорослий гриб, придатний для щоденного приготування напою. Зовні він повинен нагадувати медузу, дуже гладкою і м’якою верхньою поверхнею і пупирчатим «черевцем», яке і відповідає за збагачення чаю корисними речовинами. Приблизно раз в місяць гриб потрібно вийняти з банки і акуратно промивати теплою водою. Коли його товщина досягне декількох сантиметрів, гриб варто розділити на дві частини. Ніж для цих цілей використовувати зовсім не обов’язково, так як дорослий чайний гриб дуже легко розшаровується.

Виростити чайний гриб з нуля можна на багатьох поживних сумішах. Особливо ніжним і корисним він виходить в тому випадку, якщо для цих цілей використовувати відвар шипшини. Щоб його приготувати, знадобиться приблизно 30-40 сухих плодів, які необхідно добре промити і залити 1 л крутого окропу, додавши в отриману суміш 2 столових ложки цукру. Після цього отриманий напій слід помістити в термос з таким розрахунком, щоб між рідиною і кришкою залишалася досить велика повітряна «пробка». Тому краще всього брати термос на 2-2,5 л, який дозволить чайного гриба добре рости і розвиватися.

Тепер залишається лише щільно закупорити термос і залишити приблизно на 2 місяці. Їли вам вистачить витримки і терпіння, після закінчення зазначеного строку всередині ємності утворюється досить щільна і товста желеподібна речовина. Використовувати його для приготування цілющого напою відразу ж не вийде, так як чайний гриб ще повинен дозріти, для чого може знадобитися не менше місяця. Тому молодий грибок слід акуратно витягти з термоса, гарненько промити теплою кип’яченою водою і помістити в трилітрову банку, яка приблизно наполовину заливається міцним солодким чаєм. Кожні кілька днів чай необхідно злегка оновлювати, підливаючи нову порцію. В цей час гриб продовжує інтенсивно рости і збільшуватися в діаметрі. Коли він повністю покриє всю поверхню рідини, то у напою повинен з’явитися характерний оцтовий аромат. З цього моменту чайний гриб повністю готовий до використання в лікувальних цілях.

Відправ другу:
Залишіть коментар