Як закарпатцям легально користуватися євробляхами

Багатьох українців, які збираються чи вже працюють за кордоном цікавить що таке консульський облік?

Це добровільна реєстрація у консульстві українських громадян, які на законній підставі проживають за кордоном довше ніж 90 днів на постійний, або тимчасовій основі. Ваші дані вносяться до облікової картки та електронного реєстру, і Ви отримуєте відмітку у закордонному паспорті про взяття на облік.

Консульський облік не є обов’язковим, але у більшості випадків українці, які тривалий час проживають, наприклад, у Чехії, користуються своїм правом стати на облік у консульство, що однозначно має і свої переваги.

Відповідь на ці питання підготувала редакція UAPORTAL.CZ.

Що дає консульський облік?

Перш за все, варто стати на консульський облік, щоб у разі непередбачуваних ситуацій, стихійних лих, катастроф та нещасних випадків представники консульства мали змогу зв’язатися з Вашими рідними та близькими, дані яких Ви вкажете, і повідомити їх про небезпеку, або про те, що з Вами сталося. Усі служби у Чехії, такі, як поліція, прокуратура, прикордонні служби, в разі госпіталізації, затримання або у будь-яких інших ситуаціях, повинні проінформувати про це консульство України впродовж 72 годин.

Консульський облік – це можливість українським громадянам брати участь у президентських та парламентських виборах за кордоном.

Також завдяки тимчасовому консульському обліку Ви можете упродовж двох місяців на рік безперервно перебувати в Україні автомобілем, який зареєстрований у Чехії, або іншій країні ЄС і має європейські номерні знаки.

Цей термін не обов’язково використовувати одноразово, Ви можете розділити його на декілька поїздок. У таких випадках Вам потрібно буде засвідчити право власності на автомобіль і його реєстрацію на території країни ЄС. Консульський облік не передбачає розмитнення автомобіля, якщо Ви не порушуєте терміну перебування на цьому автомобілі в Україні.

Довідка консульства:

Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку можуть тимчасово ввезти на митну територію України без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів:

– один власний транспортний засіб (легковий автомобіль або інший моторний транспортний засіб, що призначений головним чином для перевезення людей) та причеп до нього (причеп ввозиться разом з транспортним засобом);

– на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року;

– за умови надання зобов’язання про зворотне вивезення транспортного засобу;

– за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, право власності на нього та дозволяє його експлуатацію

– за наявності страхового договору з цивільною відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України

Ввезений за таких умов транспортний засіб:

Відправ другу:
Залишіть коментар