Про це розповідає Олег Коцюба, перший заступник голови Закарпатської ОДА:
«На даний момент всі заклади загальної та середньої освіти здійснюють активну підготовчу роботу до початку нового освітнього процесу. Здійснюються будівельні роботи у тому числі у рамках реалізації програми президента України «Велике Будівництво» і наразі вже багато об`єктів мають практично сто відсоткову будівельну готовність і готові прийняти першого вересня своїх учнів. Крім того здійснюються ремонтні роботи, здійснюється реконструкція приміщення, де це потребує.
Окрім того у рамках реалізації даної програми нова українська школа щодо підвищення рівня якості освіти на яку в поточному році передбачено 45 мільйонів гривень і на 1 серпня вже виділено 22 мільйони. Здійснюється закупівля додаткових матеріалів нової сучасної комп`ютерної техніки, нових меблів, нового обладнання. Окрім того у рамках бюджетних програм, бюджетних субвенцій передбачена побудова сучасних внутрішніх вбиральнь в тих освітніх закладах, де вони були відсутні. І до першого вересня буде побудовано або реконструйовано 72 внутрішні вбиральні. Окрім того виділені кошти на придбання обладнання для харчоблоків для їдалень.
Звичайно, що усіх турбує дуже питання, з огляду на той коронавірусний стан у якому ми зараз перебуваємо, щодо можливості відкриття першого вересня усіх дверей до освітніх закладів і можливості безпосередньо піти у школи. У цьому напрямку теж здійснюється відповідна робота.
Ви знаєте, що нам вдалося знизити рівень захворюваності, завантаженості ліжок, на даний момент збільшилася кількість людей, які одужали і та інцидентність, яка існує, вона теж набагато нижча, ніж була ще місяць чи півтора назад. Я сподіваюся, що до першого вересня ми витримаємо цей рівень. Тому на даний момент говорити про те, що сезон не відбудеться не має абсолютно жодних причин і ми сподіваємося, що першого вересня діти підуть до школи.
Щодо забезпечення засобами індивідуального захисту. Усі освітні заклади, усі заклади загальної та середньої освіти, вони у підпорядкуванні своїх засновників, тобто або обласної ради, або відповідних районних рад. Тому закупівля цих засобів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів. Відповідно – або обласного, або районного, і це здійснюється на плановій основі, відповідно, переживань теж не може бути, оскільки ви бачили яскраві приклади – це організація проведення ЗНО. Усі заклади були забезпечені як масками, так дезінфекторами та іншими необхідними засобами.
Здійснювався температурний скринінг, тобто все обладнання, яке необхідне для проведення навчального процесу воно є.
Усі навчальні заклади, будуть керуватися Постановою головного державного санітарного лікаря України номер 42, де передбачена тимчасова рекомендація щодо організації освітнього процесу у цей непростий період. Усі засновники і департамент освіти, відповідні органи управління, всі вони здійснюватимуть роботу з контролю дотримання усіх умов.