Як захиститися від крадіїв номерних знаків

Закарпаттям прокотилася серія крадіжок номерних знаків, здебільшого, іноземної реєстрації. Користуючись незахищеністю автовласників та стислими термінами перебування їхніх авто на території України, зловмисники вимагали та отримували 1000-2000 гривень за своєчасне повернення номерних знаків.

Що робити власникам транзитних авто, які стали жертвами крадіжки номерних знаків? Можна уникнути численних труднощів та фінансових витрат, якщо завчасно підготуватися.

За словами провідного юриста компанії «ЮРКОМ» Артема Мазуренка, щоб захиститися від проблем в майбутньому, можна попередньо придбати комплект дублікату номерних знаків. Вартість дублікатів складає в середньому від 450 до 500 гривень з доставкою. Зазвичай, один дублікат виготовляють без будь яких довідок з ДАІ протягом доби.

Також не зайвим буде зробити фото автомобіля з номерними знаками. Подбайте і про міцність кріплення номерів: уникайте таких, що базуються на клейких матеріалах, а не гвинтах чи інших механічних кріпленнях.

Але що робити, якщо біда все таки вас знайшла?

Одразу після того, як ви помітили відсутність номерів на авто викликайте міліцію, аби зафіксувати крадіжку та пишіть заяву про викрадення номерних знаків у відповідне відділення міліції. Крім того просіть довідку з міліції щодо факту настання даної події.

Особливості ввезення з метою транзиту громадянами транспортних засобів особистого користування на митну територію України регламентується Митним кодексом України.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 Митного кодексу України до строку транзитних перевезень, що становить для автомобільного транспорту – 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб), не включається час дії обставин, зазначених у ст. 192 Митного кодексу України, а саме: аварії або дії обставин непереборної сили.

Якщо факт аварії чи дії обставин непереборної сили (крадіжки номерних знаків) настав, власник авто повинен звернутися до найближчого відділення регіональної митниці (перелік адрес відділень у Закарпатській області: http://zak.sfs.gov.ua/okremi-storinki/mitni-punkti/), яким здійснюється контроль за транспортними засобами, з письмовою заявою, яка повинна містити відомості, що надають можливість ідентифікувати транспортні засоби як такі, що перебувають під митним контролем, а також інформацію про час, місце, обставини та наслідки аварії чи дії обставин непереборної сили. До заяви варто додати довідку з міліції щодо факту крадіжки номерних знаків.

За результатами розгляду даної заяви щодо факту настання події керівник митного органу виносить відповідне рішення про припинення (завершення) митного режиму даного автотранспорту. Рішення оформлюється шляхом накладення відповідної резолюції на заяві з дотриманням певних вимог.

Практика показує що це достатньо складна та бюрократична процедура з чіткими правилами та строками, яку непросто підкорити пересічному громадянину. Тому не зайвим буде «перестрахуватися» надійними кріпленнями, фотодоказами та дублікатами номерних знаків або ж відповідально і уважно поставитися до вирішення проблеми, – зауважив юрист Артем Мазуренко.

Відправ другу:
Залишіть коментар