В Ужгороді та Хусті склався дефіцит з імпортними видами інсуліну, в основному з його аналоговими формами. Про це Суспільному повідомила обласна ендокринологиня Ольга Олексик.
“Це пов’язано з тим, що багато людей, які приїхали з Києва, Київської області, Харкова просто викупили цей інсулін за свої кошти в аптеках без рецепта. Є логістичні транспортні проблеми з підвозом в певні райони таких інсулінів, тому що на складах їх є достатньо. Якщо сьогодні в аптеці немає інсуліну, то 100% завтра-післязавтра він буде. Аптечна мережа уже також зрозуміла, що навантаження на Закарпатську область збільшилося, оскільки приїхало додаткове населення, і серед них є багато діабетиків. Це багато і транзитних пацієнтів, які їдуть далі на захід. Тому аптечні мережі почали запасатися більшою кількістю інсуліну”, — відзначила ендокринологиня.
Зі слів, Ольги Олексик, вони вже написали багато листів про благодійну допомогу. Також звернулися з тим, аби у разі якогось перебою із постачальниками, були запаси на складах у лікарнях, які також будуть використовувати, щоб забезпечити пацієнтів. Для пацієнтів же важливо розуміти, що вони мають звертатися до ендокринологів, які зараз є ключовими особами в кожному районі, в Ужгороді.
“Наші закарпатські пацієнти продовжують отримувати ліки за рецептом від сімейних лікарів, від ендокринологів. Ті, хто переселився тимчасово на Закарпаття, можуть також отримувати ліки безкоштовно за рецептом. До нас уже почали звертатися десятки пацієнтів в Ужгороді та районах області. Наразі у нас в області живе 6 300 інсулінозалежних пацієнтів, серед них 300 дітей. Ми не можемо собі уявити скільки серед переселенців тих людей, які зараз на інсуліні, тому що не всі ще звернулися і не у кожного інсулін вже сьогодні закінчиться, хтось приїхав із запасом. Я сьогодні вже зверталася до пацієнтів, щоб вони стали на облік тут, чи хоча би звернулися до ендокринологів для того, аби ми про них знали. Ми налагодили також і консультації в поліклініках. Думаю, що з часом також налагодимо й онлайн-консультації”, — відзначила лікарка.
Оператор за номером 0800602019 приймає заявку щодо інсуліну й опрацьовує її.
“Приймається заявка, опрацьовується, зв’язуються з волонтерами і, якщо біда з інсулінами, то підказують, в якій є аптеці міста, села, району є, або їх доставляють волонтери. Звісно, прохання такі речі робити заздалегідь”, — наголосила ендокринологиня.