574 захисні споруди є на Закарпатті. В разі повномасштабного вторгнення Росії, вони можуть вмістити понад 110 тисяч цивільного населення. Про це 26 січня Суспільному розповів начальник управління цивільного захисту Закарпатської ОДА Віктор Буришин. За його словами, люди також можуть заховатися в найпростіших укриттях – це підвали й цокольні приміщення будівель. Таких на Закарпатті є ще понад тисяча. В обласному центрі є 42 захисні споруди.
Ужгородець Олег Белейканич пішов до збройних сил України добровольцем. З 2014 до 2019 року брав участь в російсько-українській війні.
“Вартує подумати про це завчасно, уже зараз визначитися: якщо ви можете евакуюватись у якусь іншу місцевість, скажімо в сільську, подумати, де це може бути, які необхідні речі потрібні, аби туди потрапити. Якщо для вас це неможливо, недоречно в тому місці, де живете — визначити місця, де ви можете сховатись від бойових дій”, — пояснив чоловік.
Сховище під будівлею місцевого водоканалу збудували у ’80-х роках минулого століття.
“Вхід, ключі у диспетчера”, — читає напис на дверях фахівець з питань цивільного захисту Анатолій Кобозєв. — Один комплект ключів є у диспетчера, інший — у мене, як відповідального за сховище. Перші двері захисно-герметичні, другі — герметичні. Таким чином відкривається, закривається. Товщина стін сховища десь 90 см, монолітний залізобетон”.
За необхідності тут впродовж трьох днів може перебувати до 200 людей. Повітря тут проходить через фільтровентиляційну установку, розповідає Анатолій Кобозєв. Каже: фільтри приблизно з 1984 року.
“Гарантійний термін або ж термін експлуатації, в принципі, не встановлено, — сказав він. — Річ у тім, що ми практично ними не користуємося у мирний час, бо нема такої необхідності. А зараз перевіримо їхню роботу”.