Звичного Першого дзвоника в цьому році не буде. У Міністерстві освіти вже попросили школи відмовитися від масових заходів. Поки що це тільки лише рекомендація. Ніяких розпоряджень відомство не видавало, повідомляє 03.12
“Ми рекомендуємо утриматися від масових заходів. Але формат зустрічей і проведення 1 вересня ви можете визначити в кожному закладі індивідуально. Це може бути святкування в межах класу, оскільки це все таки менше людей і це наша шкільна родина. Давайте не піддавати одне одного небезпеці і придумаємо креативний формат”, – порадила заступник міністра освіти Любомира Мандзій школам під час онлайн-толоки від EdCamp.
Замість лінійки – квести і фоточеленджі
Син Інни Антоненко з Миколаєва цьогоріч іде в перший клас. Скоріш за все, у нього не буде традиційного Першого дзвоника.
“Звичайно, хотілося б, щоб у дитини було свято. Але, мабуть, 1 вересня проведуть без святкової лінійки. Наш класний вчитель сказав, що поки не знає, в якому форматі будуть зустрічати першокласників. Чекають якихось розпоряджень. Але сказали, що в будь-якому разі для першокласників щось зроблять”, – розповідає Інна Антоненко.
Не всі школи ще визначилися, чи будуть проводити перший дзвінок.
“Готуємося як завжди до свята, а як буде – побачимо. Тому що якщо будемо чекати розпоряджень, то тоді нічого не встигнемо. Я готую свято, а кожен класний керівник – свій перший урок”, – зазначає Олена Горічева, педагог-організатор Білокузьменської школи в Донецькій області.
Вчителька з Пирятина Валентина Галян каже, що в її школі готують свято поки тільки для перших класів і для випускних. Але все ж у школі чекають офіційних вказівок.
У Чуднівському ліцеї (Житомирська обл.) розповіли, що хочуть зробити лінійку для перших і одинадцятих класів. Але через те, що таких учнів більше 120, в ліцеї думають, як організувати лінійку так, щоб дотримувалася дистанція в 1,5 метра. Остаточно рішення чекають від місцевого управління освіти.
А ось Тетерівській школі (Житомирська обл.) не дозволили проводити лінійку або інші заходи. Вчителька Олена Мигдаль каже, що замість цього планують організувати фотозону і готують для школярів фоточелендж. Школярі проведуть перше вересня в своїх класах, а для першокласників буде ігрова програма.
У Київській школі №5 День знань проводитимуть на вулиці. Це будуть різні заходи для перших класів і для середніх класів з науково-дослідним квестом.
“Перше вересня у нас буде – ми будемо зустрічати першокласників. Свято готуємо на вулиці. Ми готуємо великий шкільний квест, який проводиться для середньої школи щороку. Це не спортивні змагання, а презентація вчителями майбутніх дослідних проєктів, над якими буде працювати клас. Все буде організовуватися так, щоб не порушувати карантин”, – розповідає Світлана Олексюк, директор Київської школи №5.
Перший дзвоник пролунає не скрізь
Школи самі вирішують, як проводити 1 вересня, каже заступник міністра освіти Любомира Мандзій. Кабмін дозволяє масові заходи, але з обмеженнями.
Ці обмеження залежать від того, в який карантинній зоні знаходиться регіон. Але незалежно від зони батькам заборонять заходити в школу. Це правило прописано в Тимчасових рекомендаціях організації протиепідемічних заходів у навчальних закладах на період карантину.
Так, навчальні заклади в “зелених” і “жовтих” областях можуть проводити лінійки, якщо зможуть дотримати відстань між учасниками в півтора метра. Якщо захід в приміщенні, то на людину має припадати 5 кв. м площі. У цих зонах знаходиться більшість областей України.
В “помаранчевих” регіонах школи можуть провести лінійку за участю не більше 100 людей, а на кожного буде 20 кв. м. За нинішнім зонуванням “помаранчеві” в Україні деякі райони Волинської, Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей.
В “червоних” регіонах школи закриваються і переходять на дистанційне навчання. На цей момент в Україні є одна “червона” зона – Кіцманський район Чернівецької області.
Раніше Міністерство освіти і науки дало свої рекомендації, як підготувати навчальні заклади для безпечної роботи в умовах пандемії. У відомстві розповіли про умови дистанціювання для учнів, а також у школярів можуть з’явитися окремі навчальні кабінети.