Жива ялинка до Різдва та Нового року – це традиція для більшості закарпатців.
А як відомо, попит породжує пропозицію. Тому напередодні свят у всіх населених пунктах Закарпаття процвітає ялинковий бізнес. Щоправда, дехто діє у рамках закону і продає сертифіковані хвойні, а дехто нехтує і торгує самотужки зрізаними деревами. А люди купують і ті, і ті – кому як виходить.
Маленькі та високі хвойні дерева різних порід, віночки, композиції з гілок та міні-деревця – біля Ценрального ринку Мукачева традиційно напередодні Різдвяно-новорічних свят кипить торгівля ялинками. Ціни на новорічні красуні цього року дуже коливаються – залежно від розміру, породи дерева, місця транспортування тощо.
При вигляді камери більшість продавців на стихійному ринку просто повтікали. Лише у єдиному місці у цій локації продаються сертифіковані дерева, привезені з Міжгірщини.
Так звані «офіційні» ялинки можна знайти і в інших населених пунктах. До прикладу, в Ужгороді спеціально облаштовують тимчасові місця продажу.
Варто додати, за порубку і продаж дерев без супровідних документів та дозволів передбачена відповідальність. Право складати протоколи мають громадські інспектори безпеки довкілля, працівники еко- або лісової інспекції, а також представники Національної поліції і муніципальної варти.
Врешті, яку ялинку купляти: живу чи штучну та де саме – вирішувати закарпатцям!