Єдиний вцілілий в авіатрощі АН-26 курсант поспілкувався з журналістами і розповів про останній політ та перші хвилини після трагедії.
20-річному курсанту В’ячеславу Золочевському дозволили вийти з лікарняної палати Харківського військового шпиталю на вулицю.
У хлопця струс головного мозку, забої та опіки. Під час падіння курсанта привалило фюзеляжем. Він знепритомнів, а коли прийшов до тями – зміг виповзти з літака, що вже палав, та кинувся рятувати однокурсника – Віталія Вільхового.
“Славик припідняв голову. Він був весь у крові та казав “Мамо”. Я ночі не сплю. Просто не можу відійти від тієї ночі”, — згадує мати хлопця.
За її словами, в п’ятницю Слава їй подзвонив і попередив, що від шостої до дев’ятої вечора буде в небі. Уже близько 21:00, майже відразу після трагедії, Ірина побачила в соцмережах відео літака, що палав.
“Я скрізь шукала очима сина. Це був якийсь страшний сон. Скільки хлопців не повернулося…”, — каже мама курсанта Ірина Золочевська.
Четвертий день її син перебуває у Харківському військовому шпиталі. Він здійснив першу прогулянку після авіатрощі. В’ячеславу ще важко ходити. Мама хоче хлопця підтримати, проте він, як справжній майбутній офіцер, не виказує, що потребує допомоги. Перебинтована голова: у хлопця струс мозку, множинні забої, на обличчі немає живого місця, незначні опіки на тілі. Він єдиний зумів вибратися з літака і вижити.
“У сорочці, кажуть, народився”, — зазначає він.
В’ячеславу важко згадувати той день, але дещо про останній політ АН-26 він розповів у сюжеті ТСН.19:30.
У тому літаку хлопець втратив усю групу: 12 одногрупників, уцілів лише він. Слава з дитинства марив небом. Хотів стати пілотом, як тато. Дисципліна та вишкіл. Мама зберегла навіть відео, де він іще маленький у дитсадку, а вже майбутній пілот. Проте ця трагедія перевернула все з ніг на голову. Тепер хлопець вирішує, чи взагалі продовжить навчання:
“Я не знаю. Може так, а може й ні. Все повинно зажити, по-перше”.
Він поки що не квапиться аналізувати, чому саме вижив. За його словами, треба час.
Лікарі кажуть: хлопець не затримається в лікарні, але попереду місяці реабілітації. Найголовніше для них зараз — це почути правду, що сталося на борту АН-26 і хто відповість за загибель людей.