За 2019 рік на Закарпатті зареєстровано 8 випадків захворювання на хворобу Лайма

На квітень-травень припадає весняний пік сезонної активності кліщів, збільшуються і ризики для здоров’я людей, адже кліщі є основними переносниками збудників ряду вірусних, рикетсійних, бактеріальних, паразитарних захворювань, в тому числі хвороби Лайма.
 
Хвороба Лайма або іксодовий кліщовий бореліоз – трансмісивне, природно-осередкове особливо небезпечне захворювання, що характеризується ураженням шкіри, суглобів, нервової системи, серця, при відсутності лікування приймає хронічний, рецидивуючий перебіг. Збудником захворювання є мікроорганізми – борелії. Особливе занепокоєння викликає великий відсоток пізніх уражень різних систем і органів через несвоєчасну діагностику, що призводить до хронічних проявів, довготривалої непрацездатності, інвалідизації, а подекуди – і до летальних випадків.

Випадки кліщового бореліозу реєструються практично в усіх природно-кліматичних зонах Закарпатської області. Їх кількість серед жителів краю щорічно збільшується. Основна частина хворих виявляється з квітня по жовтень – під час піку сезонної активності кліщів відповідно відмічається підйом рівня захворюваності серед людей. В той же час, поодинокі випадки хвороби Лайма діагностуються і в зимово-весняний період року. У 2018 році в області було зареєстровано 95 випадків хвороби Лайма у людей. Вже за 4 місяці 2019 року серед жителів області зареєстровано 8 випадків захворювання на іксодовий кліщовий бореліоз.

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар