За 7 місяців на Тячівщині уклали декларації з сімейними лікарями більше 62% населення. А це понад 88 тис. жителів.
За словами головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги району, за такий короткий період це досить гарний результат. Однак є і певні проблеми в процесі реформування системи охорони здоров’я. Одна з них – нерівномірний розподіл кадрів: адже є села, де єдиний лікар уже уклав угоди з максимальною кількістю мешканців.
Владиславу всього 18 днів від народження. Та його батьки вирішили не гаяти часу, а чим скоріше укласти угоду з сімейним лікарем. Батьки Владислава заключили угоди з лікарем дещо раніше, а от свою дитину вирішили записати до педіатра.
За словами завідувачки відділенням амбулаторії ЗПСМ Зузанни Попович, кожен пацієнт має право заключати декларацію з будь-яким лікарем, незалежно від місця проживання та від спеціалізації лікаря.
В Тячівський ОТГ досить активно заключать декларації з лікарями-сімейниками, каже головний лікар ЦПМСД Олена Велеган. На території громади діють 4 амбулаторії, працює 12 лікарів. Потроху звикають пацієнти, які отримують препарати за програмою «доступні ліки», і до електронних рецептів. Та існують і певні проблеми: багато сільських аптек не заключили договори з національною службою здоров`я, тож пацієнтам за ліками інколи доводиться їхати до райцентру.
В цілому ж в районі медреформу теж активно впроваджують. За 7 місяців на Тячівщині заключили декларації з сімейними лікарями понад 88 тис. жителів.
Більше 10 лікарів вже заключили понад 1800 угод, є і такі, у кого кількість пацієнтів понад 200 тисячі. Однак існують і певні проблеми в процесі реформування системи охорони здоров’я. Одна з них – нерівномірний розподіл кадрів. Щоб вирішити це питання будуть всіляко заохочувати працювати в селах молодих фахівців.
А от пацієнтів лікарі закликають якнайшвидше заключати декларації з лікарями. Лише в такому випадку вони зможуть безкоштовно отримувати медпрепарати за програмою «доступні ліки», отримувати потрібні довідки та інші безкоштовні медичні послуги.