За 8 км на захід від районного центру м. Хуст - чим нині живе село Рокосово?

Село Рокосово розташовано за 8 км на захід від районного центру — міста Хуста. За переказами назва села пішла від прізвища першого мандрівника, який ішов через тамтешні гори. Звали його Рокос.

Сьогодні це одне з найбільшіх сіл в Хустському районі. Редакція газети “Рідна Хустщина” вирішила взяти інтерв’ю у голови сільського ради, щоб розповісти чим живе сучасне Рокосо.

Джуга П.І. – голова Рокосівської сільської ради

Рокосово – одне з найбільших сіл Хустського району. Павло Іванович, розкажіть, що вдалося важливого та корисного зробити для громади за час Вашої каденції?

Працюємо постійно, отже важко виділити щось конкретно. Регулярно проводяться роботи із розвитку інфраструктури села – у дитячих дошкільних закладах та школах замінено вікна, проводиться постійна робота з покращення енергоефективності навчальних закладів, замінено систему опалення та вікна. На декількох вулицях села проведено капітальні ремонти дорожнього покриття та водовідведення. Також проведено реконструкцію площі вул. Рокосівської. Серед найочікуваніших проектів для селян – це  здійснення капітального ремонту вулиць Центральної та Гагаріна.

У 2017 році у промисловій зоні села було відкрито сучасний асфальтний завод. Як ця подія позначилася на економіці Рокосова?

Почнімо з того, що завдяки австрійським інвесторам  у кар’єрі промислової зони села розпочали цивілізований видобуток андезитового каменю. Фірма бере у села в оренду 87 гектарів землі. Діяльність цього підприємства потроху розвивається та вже приносить дохід у місцевий бюджет. 

Щодо асфальтного заводу – виробництво знаходиться на землях, що обслуговуються Службою автомобільних доріг Закарпатської області, і які не належать селу, тож жодних надходжень село з цього підприємства не отримує, однак, із впевненістю можна сказати, що відкриття таких об’єктів є значним поштовхом у розвитку не тільки регіону а й держави в цілому. Потужності підприємства насамперед використовуються для ремонту автодороги державного значення “Мукачево – Рогатин”, а також для інших автошляхів Закарпатської області.

Вищезазначений завод мобільний, його, за потреби, можна швидко демонтувати і встановити на новому місці для ремонту доріг у іншій частині області. Завдяки заводу отримуємо підтримку задля ремонту власних доріг.

Загалом, завдяки усім добросовісним місцевим платникам податків, маємо можливість забезпечувати комфортну життєдіяльність наших сіл, хоча, варто відзначити, що великі плани та значна робота ще попереду.

В Україні триває реформа децентралізації. Чи бачить себе громада та керівництво села суб’єктом об’єднання у територіальну громаду з іншими населеними пунктами району?

У силу свого географічного розташування Рокосівська сільська рада отримувала пропозиції щодо об’єднання з районним центром. Наразі така ініціатива залишилася на рівні розмов, однак наш депутатський корпус вважає, що наша сільрада доволі самодостатня та здатна самостійно проводити ефективну роботу щодо розвитку сіл Рокосово та Вертеп, які входять у підпорядкування нашої сільської ради.

Чи підтримує сільська рада розвиток спорту на території села?

Депутатський корпус завжди підтримує рішення щодо фінансової підтримки місцевої футбольної та волейбольної команд. Виділяються кошти на придбання спортивного одягу та інвентаря. У селі побудовано власний футбольний стадіон, в січні завершуємо першу чергу будівництва спортивного комлексу, де передбачено чоловічі та жіночі роздягальні, тренажерний зал, медпункт, санвузли тощо. За сприяння депутата обласної ради Мирослава Білецького реалізовано проект з будівництва штучного футбольного поля.

Чи відчуваєте підтримку та розуміння жителів села, керівництва району, області та держави в цілому?

У Хустській РДА завжди можна розраховувати на об’єктивну оцінку питань, з якими я звертаюсь до очільника районної адміністрації. Багато ж проектів реалізовано виключно завдяки лобіюванню виділення коштів з обласного та державного бюджету.

Такі самі роботи з реконструкції їдальні та спортивного залу, заміни вікон у Рокосівській ЗОШ, облаштування очисних систем “Біотал” у нашому дошкільному закладі, капітальний ремонт вулиць Центральної, Гагаріна та Рокосівської, побудова адмінбудівлі та трибун на Рокосівському спортивному стадіоні, реконструкція майданчику зі штучного покриття та ремонт центральної площі – це далеко не повний перелік об’єктів, до реалізації яких долучилися народний депутат України Валерій Лунченко та депутат Закарпатської обласної ради Мирослав Білецький.

Мені приємно, що завдяки роботі їх команди, у селах Хустського району розпочався період відновлення, модернізації та ремонтів.

Ви згадали навчальні заклади – скільки діточок ходять до школи та дитячого садочку у  селі Рокосово?

У нашій школі навчається близько 650 діток, садочок відвідують близько 200 дошкільнят. Плануємо розширювати НВК. Приємно, що завдяки згадуваним проведеним ремонтним роботам наші діточки навчаються у максимально комфортних умовах – їдальні забезпечені сучасною витяжною та кухонною технікою, замінено вікна та осучаснено системи опалення та каналізації.

– З якими проблемами люди найчастіше звертаються до Вас?

До сільради люди йдуть в основному отримати довідку чи якийсь документ, або обговорити та вирішити питання землекористування.  Приходять й соціально незахищені селяни, намагаємося допомогти у межах своєї компетенції. Як і всюди, спектр проблем  широкий, але намагаємося працювати так, аби не виникало таких ситуацій, щоб людина пішла від нас з негативним результатом на своє прохання!

– Дякуємо за розмову, успіхів Вам та нових здобутків!

Рідна Хустщина

Відправ другу:
Залишіть коментар