За відсутність погодження вивіски на закладах Ужгорода муніципали виписали 21 протокол (ФОТО, ВІДЕО)

21 адміністративний протокол виписала муніципальна поліція Ужгорода з 8 грудня підприємцям міста за відсутність погодження вивіски на їхніх закладі. Про це повідомив завідувач сектору елементів благоустрою та демонтажу Андріан Курило, пише Суспільне.

За його словами, 8 листопада муніципали зробили моніторинг вивісок у місті й ФОПи мали 30 днів, щоб отримати технічний паспорт для своїх вивісок, якщо його не було. Вчора муніципальна поліція інспектувала центр Ужгорода – вулиці Волошина та Корзо. 14 грудня перевірили 4 заклади.

Почали перевірку муніципальні поліцейські з вулиці Волошина та Корзо. У першому закладі завідувач сектору елементів благоустрою та демонтажу Андріан Курило залишив повідомлення для підприємця. На місці його не було, – сказала працівниця, яка не представилася.

“Це я дав повідомлення, якщо він (підприємець) не з’явиться і не буде вчиняти ніяких дій його вивіска буде подана на демонтаж. – пояснив Андріан Курило. — Припис 9 листопада був складений”.

Таке ж повідомлення завсектору залишив підприємцю у магазині одягу, там власника теж не було. Після пішов у взуттєвий магазин та аптеку, де за словами Андріана Курила, технічні паспорти є, але їх не надали й не поставили в куток споживача.

“Ні в одного з чотирьох об’єктів техпаспорт ми не побачили, — сказав він. — Так як у нас є в базі два з цих об’єктів, я знаю, що в двох технічні паспорти є й діючі. У двох технічні паспорти відсутні. В першого об’єкта техпаспорт був відсутній і там був виписаний припис. Термін дії припису збіг. Ми йому дали п’ятиденний термін звернутися до нас. Якщо не звернеться і буде неможливо скласти на нього протокол, то його вивіска буде подана на демонтаж”.

Щоб отримати дозвіл на вивіску підприємці мають звернутися в ЦНАП. За словами головного архітектора міста Олега Боршовського, магазин, наприклад, має мати не більше 2 вивісок.

“Має бути технічний паспорт вивіски, які погоджуються відповідно порядку в архітектурі, — пояснив він. — Якщо в центральній частині воно ще проходить через орган охорони культурної спадщини. Якщо коротенько говорити про центральну частину міста, там є певні вимоги. Щодо освітлення вивіски, що заборонено. Сама площа вивіски має не перевищувати 0,5 квадратних метрів. Гама кольорів, щоб вписувалася в саме архітектурне середовище. За тиждень ми розглянули близько 100 паспортів. Відмовили близько 30”.

Адмінкомісія, за словами Андріана Курила, визначає суму штрафу для підприємця. Мінімальна 850 гривень, максимальна – 1 700. З 8 грудня 9 підприємців демонтували вивіски на своїх закладах.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар