Закарпатці найбільше ухиляються від мобілізації

Найбільше випадків ухилення від мобілізації зафіксовано в Закарпатській області, військовозобов’язані переховуються за кордоном. Про це на нараді в Адміністрації президента, присвяченій проблемам мобілізації, заявив начальник мобілізаційного управління Генштабу Збройних cил України Олег Бойко. Бойко сказав ще досить м’яко, бо один із радників президента на своїй сторінці у Facebook взагалі обклав закарпатців матюками за відмову йти служити.
Також Бойко розповів, що у зв’язку з випадками ухиляння від військового обов’язку військовозобов’язаними впродовж 2014 року щодо осіб, які порушили законодавство, військовими комісаріатами подано до прокуратури 3 тисячі документів та близько 50 тисяч документів — до МВС. Також військові комісаріати застосували близько 4,5 тисячі адміністративних проваджень щодо тих, хто ухиляється від виконання військового обов’язку.

Влада вирішила якось боротися з тими, хто тікає від мобілізації за кордон. Уже готовий законопроект, який передбачає заходи для обмеження перетину кордону військовозобов’язаними. Окрім того, будуть розглянуті пропозиції щодо збільшення покарання у випадку ухиляння від мобілізації та дезертирства.

Закарпатська влада також трохи налякана повідомленням про те, що закарпатці масово ухиляються від мобілізації. Губернатор Василь Губаль заявив, що в нас АТО, а не воєнний стан, тому обмежень для перетину кордону для людей призовного віку бути не може. Тим не менше, щось потрібно робити з провалом мобілізаційної кампанії. Вже є перші звільнення. Першим постраждав військком Тячівського району, якого усунули від виконання обов’язків.

Згодом центральна преса вже спростовувала інформацію, що на Західній Україні, й зокрема Закарпатті, мобілізація під загрозою, тим не менше проблеми є. На сайті rionews.com.ua ми проводимо опитування щодо мобілізації й наразі противниками мобілізації є понад 73 % тих, хто взяв участь у опитуванні, й лише 21 % опитаних ставляться до мобілізації прихильно, а решти це не стосується.

Чому ж закарпатці не зовсім прихильні до мобілізації? Організація патріотів Закарпаття «Кротон» розповсюдила заяву, в якій виклала своє бачення проблеми.

«Закарпаття є найвіддаленішою адміністративною одиницею від місця бойових дій і тут не так відчувається серйозність загрози.

Закарпатцям до кінця не відомі справжні причини протистояння. Ця війна носить характер не лише територіального протистояння, але й національного, а багатонаціональне Закарпаття не визнає ворожнечі на національному грунті», — йдеться в заяві. «Кротон» також вважає, що закарпатці живуть на кордонах із Євросоюзом і бачать, як можна жити за законами, бо те, що відбувається в Україні, у плані законодавства часто не підлягає логіці.

У нас люди і досі не розуміють, як сформулювати воєнне протистояння на Сході. Це війна чи антитерористична операція? Чи повинні в цьому воєнному протистоянні брати участь усі громадяни України або лише підготовлені військові та правоохоронці? Чому влада говорить про агресію Росії, натомість і далі продовжує активно вести торгівлю з агресором?

Окрім того, закарпатці, як і всі українці, хочуть знати, які соціальні гарантії вони отримають у випадку участі в цьому воєнному протистоянні. Закарпатці прагматичні люди і повинні знати, як держава готова віддячити їм за участь у цій війні», — йдеться в заяві. Заява закінчується доволі провокативною фразою: «За трохи більше ніж 100 років на території Закарпаття змінилися щонайменше чотири державні утворення. І наші краяни хочуть знати, що саме Україна зробила для закарпатців, щоб вони вважали її рідною і готові були за неї воювати».

Загалом проблему мобілізації можна вирішити цивілізовано. Влада змушена зробити якісь кроки назустріч людям.

Відправ другу:
Залишіть коментар