На Закарпатті кожен охочий може приєднатися до складу Збройних Сил України.
Зокрема, добровільно укласти контракт для військової служби в резерві.
Окрім того, резервістами є й колишній військовослужбовці, котрі можуть поділитися своїм досвідом та знаннями. Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян, з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.
На службу в резерві на Закарпатті тільки за півроку добровільно контракт підписали близько 180-ти осіб. Це більше 50% від тієї кількості, кого повинні призвати. До прикладу, у Виноградові 4% осіб – жінки, які прийшли до військових частин. У завдання резервіста входять теоретичні й практичні навчання, вони повинні своєчасно з’являтися до місць виконання обов’язків служби.
Резервістами є переважно колишні військовослужбовці, також це військовозобов’язані громадяни, що ведуть цивільний спосіб життя. Також вони поділяються на дві групи – запас першої та другої категорії. Зокрема до запасу 1-ї відносять військовиків, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. До другої категорії відносять військовослужбовців, які такої не мають. Мета військового резерву – зберегти рівень військової підготовки.
Окрім того, резервіст отримує фінансове забезпечення, як і військовикам – за дні виконання служби. Та при потребі проходитимуть службу на Закарпатті. Підписати контракт може кожен охочий віком від 18 років. Мінімальний термін служби у резерві – 3 роки.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)