Закарпатцям на замітку: Глютен може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом

Непереносимість глютену, або глютенова хвороба.

У відповідності сучасним міжнародним рекомендаціям глютенова хвороба може проявитися такими патологічними станами, як класична целіакія, ідіопатична підвищена чутливість до глютену та алергією до білків пшениці, як різновидністю харчової алергії.

Для целіакії характерно підвищення рівня антитіл до гліадину (білкова фракція глютену) і його деамідірованих пептидів, аутоантитіл до тканинної трансглутамінази- ферменту, який взаємодіє з гліадином і запускає аутоімунні реакції в організмі.

У таких хворих виявляють також збільшення вмісту антитіл до ендомізію, який являє собою пухку сполучну тканину навколо гладком’язових волокон кишкової стінки. При підвищеній чутливості до глютену без целіакії в крові пацієнтів можливе збільшення вмісту антитіл до гліадину, а інші тести на целіакію залишаються в межах норми. Високий вміст специфічних імуноглобулінів класу Е і / або G до глютену / пшениці, з цими алергенами при негативних специфічних тестах на целіакію характерні для алергії на злакові.
 
Фахівці все ще не до кінця розібралися, що є точною причиною глютенової хвороби.

Целіакія (або глютенова хвороба) – це хронічне захворювання кишечника, пов’язане з уродженою непереносимістю білка (глютену), який входить до складу злаків (пшениця, овес, жито, ячмінь).
 
Вважається, що целіакія виникає через взаємодію між генами, вживанням окремих продуктів і іншими факторами навколишнього середовища.
 
Окремий фактор ризику – спадковість. Якщо хтось із членів сім’ї страждав від целіакії або герпетиформного дерматиту, ваші шанси захворіти значно збільшуються.
 
Найбільш яскраво непереносимість глютену проявляється в дитинстві, а в дорослому віці симптоми набагато менше виражені.
 
Симптоми чутливості до глютену і пшениці можуть бути дуже різними і проявлятися найрізноманітнішими способами, включаючи:
 
– біль в животі (в тому числі в поєднанні з відчуттям печіння у верхній частині живота), нудоту і блювоту, здуття, відчуття переповнення шлунка, запор і діарею;
 
– втома, оніміння рук і ніг, м’язові судоми і біль в суглобах;
 
– головний біль, нездужання, занепад сил, запаморочення;
 
– екзему, почервоніння.
 
Так як багато хто з наведених вище симптомів характерні і для інших захворювань, чутливість до глютену і пшениці часто залишається непоміченою.
 
Лікування чутливості до глютену і пшениці полягає в дотриманні безглютенової дієти.
 
Хворі на целіакію можуть безпечно вживати в їжу: рис, бобові, гречку, кукурудзу, м’ясо, рибу, птицю, овочі, фрукти, яйця і молочні продукти.
 
Слід уникати продуктів, що містять у складі прихований глютен: наприклад, деякі ковбасні вироби, йогурти, майонези, крабові палички.
 
Діагностика целіакії проводиться шляхом здачі аналізів на антитіла гліадину та до тканинної трансглютамінази IgА та IgG.
 
Провідна закарпатська лабораторія “Астра-Діа” виконує ці види досліджень протягом 3-4 днів, вартість аналізів – 530 грн.
 
Пам’ятайте: Якісні, високотехнологічні лабораторні дослідження нашої медичної лабораторії завжди на сторожі правильного діагнозу.

Відправ другу:
Залишіть коментар