Фотографії фальшивої п’ятисотгривневої купюри, надіслали до редакції 0312.
Як розповів закарпатець, фальшивкою з ним розрахувались в магазині, де він працює.
“Оскільки в магазині була черга, і одночасно кілька людей розраховувались за товар, фальшивку відразу не помітив. Вже згодом, коли підраховував виручку, побачив, що купюра, номіналом в 500 грн. має трохи інший колір, мікротексти розмиті, а рельєф деяких елементів ніби набитий голкою, хоч водяні знаки і були наявні. Щоб перевірити купюру, вирішив піти до банку. Працівники банківської установи після перевірки повідомили, що вона дійсно фальшива”.
Нагадаємо, кілька днів тому, Нацбанк України повідомляв про те, що що у серпні цього року зафіксоване збільшення вилучення з обігу підроблених банкнот номіналом 500 гривень зразка 2006 року, виготовлених струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту. Йдеться, зокрема, про вилучення близько 60 банкнот, що збувалися у касах автозаправних станцій у різних регіонах країни (м. Київ та Київська, Закарпатська, Волинська, Черкаська, Житомирська області). При неуважному візуальному та тактильному контролі елементів захисту банкноти без використання спеціальних детекторів, що дозволяють перевіряти справжність банкнот в ультрафіолетовому та інфрачервоному промінні, такі підробки можуть становити потенційну небезпеку.
Найчастіше виявлені підроблені банкноти збувалися через каси закладів швидкого харчування, торгівлі та автозаправних станцій. Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дають можливість гарантовано виявляти підроблені грошові знаки не лише за допомогою спеціального обладнання, але й при уважному візуальному та тактильному контролі без застосування спеціальних детекторів.