Закарпатські парламентарі звернулись до Яценюка

20151208_100553
«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, стурбовані системним погіршенням фінансово-господарського стану державних підприємств краю, що підпорядковані Міністерству аграрної політики та продовольства України, – такими словами розпочинається звернення крайових парламентарів до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, яке було прийнято на другій сесії облради VІІ скликання.
У документі йдеться про те, що з наявних на території області вісімнадцять державних підприємств, віднесених до сфери управління зазначеного міністерства, дев’ять нарощують заборгованість по заробітній платі. Землі державних підприємств агропромислового комплексу впродовж багатьох років поспіль не обробляються, заростають чагарниками та стають непридатними для товарного виробництва. Працівники, окрім того, що роками не одержують заробітну плату, не отримали земельні частки (паї), оскільки такі землі не розпайовані. Передати родючі землі цих підприємств в оренду керівники не можуть через законодавчу заборону та складний механізм погодження цих питань.
Більшість із вказаних підприємств системи АПК проводили свого часу специфічну діяльність: виробництво у невеликих обсягах підакцизної продукції – в основному вин плодово-ягідних та виноградних. З огляду на стратегічну значимість частину з них свого часу було включено до переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, а інші не підлягають приватизації відповідно до статті 5 Закону України «Про приватизацію державного майна».
У поданому Урядом до Верховної Ради України законопроекті (реєстр. № 1567 від 06.04.2015 року) агроторгове підприємство «Радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство «Радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище», державне підприємство «Агропромислова фірма «Леанка»», радгосп «Кук» виключені з переліку підприємств, що не підлягають приватизації, як такі, що втратили ознаки загальнодержавного значення.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015 році» від 12.05.2015 року № 271 державні підприємства «Кук» та «Агропромислова фірма «Леанка» включені до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2015 році, після їх виключення із Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток 2 до вказаної постанови).
У той же час, незважаючи на неодноразові звернення народних депутатів України від Закарпаття щодо необхідності вжиття дієвих заходів для збереження наявного на сьогодні державного майна, передачі земель у відання іншим суб’єктам сільськогосподарського виробництва чи місцевим адміністраціям або ж місцевим радам, Урядом не були включені до приватизації у поточному році агроторгове підприємство «Радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство «Радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище».
В свою чергу Мінагрополітики не надає Уряду свої пропозиції щодо включення агроторгового підприємства «Радгосп-завод «Мукачівський», державного підприємства Радгосп-завод «Ужгородський», агропромислового торгового підприємства «Бобовище» у перелік підприємств, що підлягають приватизації.
Як зазначалося вище, державне майно, що перебуває у господарському віданні вказаних підприємств, використовується нераціонально, є морально та фізично застарілим, а родючі землі сільськогосподарського призначення – не обробляються багато років поспіль. Керівники вказаних державних підприємств позбавлені можливості самостійно, без згоди Мінагрополітики чи уряду вирішувати питання щодо передачі земель у користування іншим суб’єктам господарювання.
Беручи до уваги зазначене, депутати Закарпатської облради просять Прем’єр-міністра України доручити Міністерству аграрної політики та продовольства, а також Міністерству економічного розвитку і торгівлі включити агроторгове підприємство «Радгосп-завод «Мукачівський», державне підприємство «Радгосп-завод «Ужгородський», агропромислове торгове підприємство «Бобовище» до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2016 році.

Відправ другу:
Залишіть коментар