Закарпатські рятувальники закликають громадян не випалювати суху траву

Не встиг на вулиці ще зійти сніг, як в закарпатських рятувальників почастішали виїзди на пожежі в екосистемах.

 
Так, минулої доби із дев’яти зареєстрованих в області пожеж 7 – це випадки загорання сухої трави. Наразі хвилею цих пожеж охоплені переважно низинні райони (м. Ужгород, Ужгородський район та Мукачівщина), однак по мірі потепління вона пошириться й на гірську місцевість. До слова, учора, 26 березня, під вечір горіла суха трава на відкритій території в смт Великий Березний. Вогнем було знищено 4,5 га сухостою.

Статистика підтверджує, що майже всі такі пожежі виникають через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем — це може призвести до того, щоб через п’ять хвилин усе навколо палало. Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій, приміром, щоб упорядкувати прилеглу територію. Дуже часто такі безглузді дії на присадибних ділянках переростають у неконтрольовані горіння, які загрожують знищенням будівель та споруд житлового сектора, а в окремих випадках травмуванням, або навіть загибеллю людей.

Закарпатські рятувальники вкотре переконливо просять громадян припинити займатися випалюванням сухої рослинності й суворо дотримуватися правил пожежної безпеки; закликають бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухої рослинності, лісових насаджень, полів. Пильно слідкувати за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на початковій стадії легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від пожеж, а значить захистити себе й природу від втрат.

У ДСНС України у Закарпатській області

Відправ другу:
Залишіть коментар