Закарпатський нардеп підбив підсумки останнього пленарного тижня ВРУ в 2019 році

Пленарний тиждень з 17 по 20 грудня став завершальним у 2019 році. Засідання проходили у нервовій обстановці, викликаною політичною боротьбою навколо земельного питання. До другого читання готували законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення, до якого надійшла рекордна кількість депутатських поправок і пропозицій.

Спроби пришвидшити розгляд цих матеріалів в аграрному комітеті з порушенням встановленого порядку наштовхнулися на активний супротив прихильників продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Справа доходила до надзвичайно емоційних протистоянь, і не тільки в стінах парламенту. Багато людей зібралося з протестами перед Верховною Радою, дійшло до сутичок з правоохоронцями, є потерпілі, затримані тощо. Не дуже це добре!

У перший день засідали трохи більше години і ухвалили лише один законопроєкт – щодо підтримки Пласту, національної скаутської організації України. Решту робочого дня провели у перервах, а в цей час проходило позачергове засідання аграрного комітету, якому потрібен ще не один робочий день, аби розглянути усі поправки і винести по ним рішення. Їх, до речі, надійшло значно більше чотирьох тисяч.

На ранковому засіданні наступного дня розглянули знакове питання стосовно змін до законодавчих актів України, які необхідні через зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканості народних депутатів. Близько 100 днів працювали у комітетах для підготовки відповідного законопроєкту №2237 до другого читання і за годину його розглянули та ухвалили в цілому на пленарному засіданні.

Так завершилася тривала робота цього скликання, яка, думаю, увійде в історію. Усі попередні роки гасла про зняття недоторканості так і залишалися побажаннями, а тут є практичний результат. Як він вплине на життя країни, на посилення слухняності народних обранців у дотриманні законів, побачимо вже наступного року.

Також розглянули низку інших питань, серед яких відзначу законопроєкт щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти (реєстраційний номер 2299). Він розглядався у другому читанні і був успішно ухвалений конституційною більшістю депутатів (321 голос). Відтак, створюються умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти через прозорість, доброчесність, автономію та посилення відповідальності за результат.

У четвер розглянули Виборчий кодекс України із зауваженнями Президента. Цей кодекс ухвалено одним з останніх рішень парламенту попереднього скликання, однак через низку зауважень він був заветований новообраним президентом. Тільки зараз доопрацьований кодекс, в якому враховані усі зауваження, прийнято в цілому. У разі вступу його в дію, зникне так звана мажоритарка, вибори проходитимуть за пропорційною системою з відкритими списками.

Також із попереднього скликання після вето Президента і розгляду його зауважень конституційною більшістю ухвалений Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України», тобто ліквідована ще одна біла пляма, що заважала контрольній діяльності парламенту.

Натомість, на вечірньому засіданні був провалений і відправлений на доопрацювання для повторного першого читання законопроєкт щодо легалізації азартних ігор. Питання настільки зацікавило депутатів, що до основного було зареєстроване ще дев’ять альтернативних законопроєктів. Втім, жоден не став прийнятним, тому підготовча робота продовжиться.

Цього дня роботу завершено ухваленням в цілому законопроєктів щодо видобутку бурштину та щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами. Таким чином, цей парламент поставив крапку ще у двох питаннях «з бородою».

На завершення, розповім ще про одне ухвалене важливе рішення. В цілому прийнятий закон щодо регулювання питання трансплантації анатомічних матеріалів людини. Головна його мета – дати старт для побудови сучасної та ефективної системи трансплантації в Україні. Цього дуже потребують багато наших співвітчизників, яких, на жаль, не оминули страшні хвороби, і у випадку яких єдиним засобом порятунку життя є саме трансплантація важливих органів.

Не зупиняюся в цьому огляді на низці інших ухвалених рішень щодо зміни податкового, митного законодавства тощо. Натомість, хочу привітати всіх своїх читачів з прийдешніми святами. Нехай вам щастить в усьому, нехай життя в нашій країні покращується, нехай настануть мир, злагода і добробут!

Валерій Лунченко, народний депутат України.

Відправ другу:
Залишіть коментар