Закарпатський нардеп підбив підсумки пленарного тижня ВРУ


Про наслідки сесійного тижня.

Планувалося вже у звичайному режимі провести повний парламентський сесійний тиждень, однак обставини склалися інакше. Захворів на коронавірус депутат від «Батьківщини» і фракція у повному складі в середу пішла на самоізоляцію. Було ухвалено рішення у четвер і п’ятницю працювати в комітетах, щоб не ризикувати отримати ще більше хворих.

Таким чином, лише 19 і 20 травня вдалося присвятити розгляду законопроєктів, виконавши лише частину запланованого. Як підуть справи надалі, наразі сказати важко.

Повністю стабілізувати ситуацію в країні, як і у світі, стосовно перебігу пандемії не вдається, незважаючи на велике бажання повернутися у всіх сферах до нормального життя. COVID-19 виявився надзвичайно підступною хворобою, здаватися не хоче.

Пошуки і розробка ефективних ліків для здолання хвороби і вакцин для профілактики тривають. Уже літо на носі, руйнуються усі плани, програми і сподівання на цю довгоочікувану благодатну пору року. Нинішньому поколінню, яке оминули чума, тиф і тому подібні страхи, і не пригадати таку глобальну кризу всесвітнього масштабу. Але все ж таки, життя продовжується і все буде добре!

У вівторок пленарне засідання відкрилося у присутності 321 народного депутата. Після традиційних виступів представників фракцій та груп першим питанням було знято заборону на подальший рух ухваленого минулого тижня так званого банківського закону.

Два проєкти постанов, внесених депутатами А.Поляковим і О.Дубинським про скасування результатів голосування за закон №2571-д від 13 травня, набрали лише 78 і 84 голоси, проте тиждень документ вимушено пролежав у Раді, коли вже міг отримати законну силу.

Завершення цієї епопеї владою пов’язується з можливістю узгодити Меморандум з Міжнародним валютним фондом і отримати міжнародну кредитну підтримку для покриття величезного дефіциту державного бюджету. Це вважається чи не єдиним дієвим засобом, щоб вистояти перед наближенням економічної кризи. Перший транш очікується наприкінці травня, і це вже дуже близько.

Далі до завершення роботи, а працювали лише до 15-ї години, знову ж таки через карантинні обмеження, розглянули майже півтора десятки питань різної тематики – ті, що були готові на цей час. Жодної надзвичайності не відчувалося.

Відзначив би ухвалений у першому читанні законопроєкт №2621 щодо змін до ст.364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем». До переліку ознак скоєного злочину у сфері службової діяльності, окрім існуючої після внесених змін у 2014 році умови наявності матеріальних збитків, повертається фактор нанесення істотної шкоди, зокрема, і не матеріального характеру.

Таким чином, якщо цей законопроєкт в подальшому отримає статус Закону, повернеться можливість притягувати винних до кримінальної відповідальності за корупційні і інші службові злочини, зокрема, також і щодо порушення прав і свобод людини і громадянина, підрив авторитету та престижу органів влади, порушення громадського порядку тощо.

Також відзначив би ухвалений за основу законопроєкт №2680 щодо оптимізації дорожнього будівництва та удосконалення містобудівної діяльності, яким спрощується вирішення низки питань у відносинах між підрядниками і органами архітектурно-будівельного контролю.

Загалом, усі розглянуті результативно у вівторок законопроєкти мають певну вагу для удосконалення нашого законодавства. Більше того, окремі з них обіцяють цікаві нововведення, як, наприклад, законопроєкт №2788-д про зміни законодавства щодо фінансових послуг поштового зв’язку.

Після його прийняття в цілому, а він наразі ухвалений лише за основу, у поштових відділеннях з’являться функції по відкриттю і обслуговуванню поштових рахунків для громадян. На них, як і в банківських установах, зможуть перераховуватися і зберігатися грошові кошти, наприклад, пенсії, перекази від різних суб’єктів і таке інше.

У середу, 20 травня, працювали ще менше – лише до 14-ї години. Кількість присутніх депутатів скоротилася. Може, тому ряд законопроєктів просто повідправляли на доопрацювання в комітети, наприклад, щодо реформування Служби безпеки України або щодо приватизації земель державних і комунальних сільгосппідприємств. Лише п’ять питань завершилися прийняттям документів за основу, рівно половина з тих, що вносилися на розгляд. Така вийшла робота.

Наступний тиждень депутати працюють з виборцями, а на початку червня заплановані пленарні засідання. Як воно буде, фактично покаже час, адже планувати зараз – справа не з легких.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Відправ другу:
Залишіть коментар